صفحه اصلی فوتبال پشتیبانی هدفمند فدراسیون فوتبال
پشت پرده موفقیت شاگردان اسکوچیچ در انتخابی جام جهانی

پشتیبانی هدفمند فدراسیون فوتبال

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
پشتیبانی هدفمند فدراسیون فوتبال
تیم ملی کشورمان در دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی از پشتیبانی خوبی بهره مند بود.
کد خبر: 305375 تاریخ خبر: سه شنبه, 01 تیر 1400 ساعت: 01:10:00 بازدید: 64
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما و به نقل از آرمان ملی، یک ماه قبل بود که تیم ملی در آستانه حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی قرار داشت و اهالی فوتبال نگران عدم صعود شاگردان اسکوچیچ به مرحله بعد بودند اما تیم کشورمان توانست به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی رقابت ها شود. در این بین باید به پشتیبانی هدفمند فدراسیون فوتبال اشاره کرد.

*تمرین و پرواز

عزیزی‌خادم پس از حضور در راس فدراسیون و با توجه به مشکلات مالی و بی‌اعتباری فدراسیون تاج به‌دنبال مهیاکردن شرایط تیم‌ملی است. اسکوچیچ درخواست برگزاری اردوی تیم‌ملی در کیش در خردادماه  را داده بود و  پس از مذاکرات و جلسات مختلف شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال با عبدالرضا موسوی، مقرر شد تا هتل داریوش کیش به‌صورت رایگان میزبان ملی‌پوشان ایران باشد. همچنین قرارداد فدراسیون فوتبال و کیش‌ایر باعث شده تا تیم‌ملی دغدغه‌ای برای پروازهای خود نداشته باشد.

*بودجه

عزیزی‌خادم پس از حضور در راس فدراسیون و با توجه به اینکه مشکلات مالی و بی‌اعتباری فدراسیون «تاج» به‌دنبال مهیاکردن شرایط تیم‌ملی بوده ازهمین‌رو جلسه‌ای با دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشت. بعداز این جلسه محمدباقر نوبخت در پستی نوشت: «درباره تامین پشتیبانی مالی و لجستیکی جهت پیروزی تیم‌ملی نیز این اطمینان را به آنان دادم که برای تامین هزینه‌های تیم‌ملی فوتبال و تیم‌ملی فوتسال، سازمان برنامه و بودجه از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کند.» بودجه‌ای که عزیزی‌خادم توانست از سازمان برنامه‌وبودجه برای کمک به تیم‌ملی فوتبال در راه انتخابی جام‌جهانی 2022 و جام‌جهانی دریافت کند، 52 میلیارد تومان بوده که  ابتدا وزارت ورزش‌وجوانان کمتر از 20 درصد آن را به حساب فدراسیون فوتبال واریز کرد‌. بعد از پیگیری و البته ناصداقتی که از وزارت ورزش دیدیم طی چند مرحله بودجه به فدراسیون فوتبال رسید تا مشکلات مالی حل شود. لازم به ذکر است پاداش تیم ملی بانوان بعد از چند سال پرداخت شد و با توجه به حل مشکلات مالی  در آستانه این حساس تیم کشورمان و تیم ملی عراق، با دستور شهاب‌الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال تمام مطالبات معوق و جاری کادرفنی تیم ملی اعم از اعضای خارجی و داخلی تا پایان خرداد ماه پرداخت شد. این در شرایطی است که برخی از اعضای کادر فنی بعضا از ٢٠ ماه پیش تاکنون هیچ دریافتی از فدراسیون فوتبال نداشته‌اند.

 

* دیپلماسی و رایزنی

بعداز اینکه خبر میزبانی بحرین در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی مطرح شد شهاب‌الدین عزیزی‌‌خادم؛ رئیس فدراسیون فوتبال در دیدار با  محمد جواد ظریف خواهان استفاده از همه ظرفیت‌های دیپلماسی کشور برای میزبانی‌ها شد. فدراسیون با اعتراض به حکم AFC پیگیر دریافت حق قانونی میزبانی است اما نکته جالب اینکه این اعتراض باعث شده تا دید فدراسیون جهانی به فدراسیون جدید فوتبال ایران مثبت باشد ضمن اینکه رسانه‌های بین‌المللی فارغ از اینکه نتیجه اعتراض، حق را به فدراسیون فوتبال دادند. در نهایت تیم ملی کشورمان در مسابقات به میزبانی بحرین، حاضر شد و با کسب حداکثر امتیاز ممکن و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی مسابقات شد. در این مدت کوتاه عزیزی‌خادم روابط خوبی با رئیس فدراسیون قطر داشته که در صورت صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی می‌تواند گره‌گشا باشد.

*کمپ فوتبال و فوتبال ساحلی

کمپ اول تیم‌ملی با مشکلاتی مواجه شده است و به‌دلیل تحریم فعلا امکان پرداخت فیفا جهت ترمیم این کمپ وجود ندارد. بنابراین فدراسیون فوتبال به‌دنبال تامین و پرداخت هزینه‌های چند ده  میلیاردی بوده تا بعداز رفع شدن مشکلات تحریمی ‌و روند اموراداری مربوطه در فیفا، مبالغ پرداختی را از فدراسیون جهانی فوتبال دریافت کند. از سوی دیگر زمین فوتبال ساحلی نیز برای ترمیم و تعویض ماسه آن نیازمند هزینه چند میلیاردی بود که در این راستا عزیزی‌خادم جلسه‌ای با جناچی شهردار تهران داشته تا شهرداری نیز در این امر و همچنین توسعه فوتبال در شهر تهران و محلات کمک نماید.  تیم‌ملی هــمواره بــه‌عنوان نماد فوتبال و فدراسیون یک کشور به حساب می‌آید. داشتن چند کمپ برای تیم‌های ملی می‌تواند در ساخت تیم‌ملی مقتدر تاثیر بـــسزایی داشـــته باشد. با پیگیری‌های عزیزی‌خادم کمپ دیگری در استان چهارمحال‌وبختیاری ساخته می‌شود.  اقبال عباسی، استاندار چهارمحال‌وبختیاری  در خصوص کمپ تیم‌ملی در این استان می‌گوید: ظــرفیت‌های بسیــــاری برای توسعه ورزش فوتبال در چــهارمحال‌وبختیاری به‌‌علت شرایط خاص جغرافیایی و آب و هوایی وجود دارد. چهارمحال‌وبختیاری به‌‌علت ارتفاع بالا از سطح دریا می‌تواند محل مناسبی برای انجام تمرینات ورزشی گوناگون به‌ویژه فوتبال باشد. دستورات لازم به معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، اداره‌ کل ورزش و جوانان، منابع‌طبیعی و آب منطقه‌ای برای امکان‌سنجی و شناسایی سه قطعه زمین مناسب برای احداث این کمپ در استان صادر شده است. با شناسایی مکان‌های موردنظر و تایید کارشناسان فدراسیون فوتبال، اقدامات بعدی برای احداث این کمپ انجام می‌شود.

*حمایت از فوتسال

در حالی که تیم ملی فوتبال از اولین آزمون مهم در فدراسیون جدید به رغم همه مشکلات سربلند بیرون آمده، تیم ملی فوتسال در گروه سختی از رقابت های جام جهانی قرار گرفته اما رئیس فدراسیون اعلام کرد از این رشته نیز حمایت خواهد کرد. عزیزی خادم با اشاره به حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتسال گفت: فدراسیون فعلی حمایت همه جانبه از فوتسال را در دستور کار دارد و در این راه برنامه ریزی دقیقی انجام دادیم. همچنین در هیات رئیسه فدراسیون تشکیل تیم ملی «ب» فوتسال را مصوب کردیم و این تیم می تواند پشتوانه تیم ملی فوتسال ما در آینده باشد. ما همین کار را هم در تیم ملی جوانان بانوان انجام دادیم. باید از تمام ظرفیت بازیکنان استفاده کنیم. فدراسیون فوتبال تمام قد در کنار تیم ملی فوتسال است. از نظر پاداش و امکانات حتما برنامه ریزی خواهیم کرد هر جا که نیاز باشد، کمی و کاستی وجود داشته باشد، حتما به آن می پردازیم. رئیس فدراسیون اضافه کرد: لیگ برتر فوتسال ایران به صورت حرفه ای برگزار می شود. امیدوارم همانطور که در در تیم ملی فوتبال لژیونر زیادی داریم در فوتسال هم این اتفاق بیافتد. در تیم فوتبال بزرگسالان نکته ای که باعث خوشحالی ما بود، این است که به نسبت ادوار گذشته، نگاه تمام بچه های تیم ملی ملی حرفه ای است. باید این فضا را هم در فوتسال جا بیاندازیم، چرا که این نکته برای ما خیلی مهم است. حیف است که فوتسال ما به عنوان یکی از بهترین تیم های دنیال نتواند لژیونرهای بیشتری داشته باشد.  آرزوی بهترین ها را برای تک تک شما دارم.  انشاءالله در مسابقات جام جهانی لیتوانی تیم ملی فوتسال ایران را  بالای سکو بیینم. عزیزی خادم با اشاره به کمپ تیم های ملی در استان کرمان گفت: تفاهم نامه ای بین فدراسیون فوتبال و این استان منعقد شده است که تمام تیم های ملی از جمله فوتبال، فوتسال آقایان و بانوان از امکانات آنجا به نحو احسن استفاده کنند.

 
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.