صفحه اصلی دسته‌بندی نشده کمیته ملی المپیک به دنبال نوشتن آیین‌نامه جدید برای کمیسیون ورزشکاران

کمیته ملی المپیک به دنبال نوشتن آیین‌نامه جدید برای کمیسیون ورزشکاران

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
کمیته ملی المپیک به دنبال نوشتن آیین‌نامه جدید برای کمیسیون ورزشکاران
برای حل مشکل کمیسیون ورزشکاران و برطرف شدن ابهامات قرار است آیین‌نامه جدیدی نوشته و به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال شود.
کد خبر: 288448 تاریخ خبر: سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399 ساعت: 11:31:55 بازدید: 61
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ کمیسیون ورزشکاران در کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) یکی از مهمترین زیرمجموعه‌ها به شمار می‌رود که برای مقامات بین‌المللی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

انتخابات این کمیسیون، آبان‌ماه سال 96 برگزار و حمید سوریان به عنوان رئیس معرفی شد اما یک سال بعد بنا به دلایلی استعفا کرد و آرش میراسماعیلی به عنوان رئیس معرفی شد.


* چند دستگی در کمیسیون ورزشکاران


بعد از گذشت مدتی، فعالیت کمیسیون ورزشکاران آنطور که باید پیش نرفت؛ به طوری که حاشیه‌های مختلف باعث شد تا مشکلاتی ایجاد شود. در ادامه هم حاشیه‌هایی به وجود آمد و چند ورزشکار در نامه‌ای به رئیس کمیته استعفای خود را اعلام کردند.


البته، سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک استعفای المپین‌ها را نپذیرفت و تاکید کرد برای برطرف شدن ابهامات لازم است تا آیین‌نامه این کمیسیون اصلاح شود؛ موضوعی که اندکی غیرمتعارف بود. اما کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به IOC در خصوص ابهامات توضیحاتی را مطرح کرد اما در همین شرایط بود که بحران کروناباعث شد تا IOC هم کارمندان خود را مرخص کند.


البته شنیده می شود سیدرضا صالحی‌امیری در ارتباط تلفنی با جروم مدیر ارتباطات کمیته بین‌المللی المپیک خواستار رسیدگی به آیین‌نامه شده است. قرار است کمیته ملی المپیک آیین‌نامه جدیدی را مطابق با دستورالعمل کمیته بین‌المللی المپیک بنویسد تا هر چه زودتر تکلیف این کمیسیون هم مشخص شود.


 

* تاکید بر سروسامان پیدا کردن کمیسیون 


کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با فارس در این باره اظهار داشت: از سال گذشته مکاتباتی با IOC صورت گرفت تا آیین‌نامه کمیسیون ورزشکاران به روز شود. انتخاب رئیس و نایب‌ رئیس برای یک سال است، دبیر توسط دبیرکل کمیته معرفی می‌شود و اعضا نیز برای 4 سال عضویت دارند اما در خصوص رفتن ورزشکاران از کمیسیون به هر دلیل و نحوه جایگزینی، ابهاماتی وجود داشت.


وی افزود: اینکه جلسات با چند نفر رسمیت دارد، تصمیم‌گیری در خصوص شکل برگزاری جلسات و ... هم از ابهامات بود. به همین دلیل آقای صالحی‌امیری با جروم صحبت‌هایی داشت که قرار شد دوباره آیین‌نامه را نوشته و برای IOC ارسال کنیم. البته اینکه آیین‌نامه چطور نوشته شود، در دست بررسی است اما سوالاتی مطرح شده بود مبنی بر اینکه چرا وضعیت کمیسیون مشخص نیست که آن هم به خاطر عدم پاسخگویی کمیته بین‌المللی المپیک بوده است.


دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: کمیسیون ورزشکاران یکی از مهمترین کمیسیون‌های ماست که با جمعی از نخبگان ورزشی کشور شکل گرفته و ما هم تاکید داریم هر چه زودتر سروسامان پیدا کند تا بتواند به تصمیم‌سازی‌ها کمک کند.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.