صفحه اصلی ورزش دولت ایتالیا پروتکل بهداشتی جدید از سرگیری سری A‌ را ارائه کرد

دولت ایتالیا پروتکل بهداشتی جدید از سرگیری سری A‌ را ارائه کرد

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
دولت ایتالیا پروتکل بهداشتی جدید از سرگیری سری A‌ را ارائه کرد
تغییرات صورت گرفته از سوی کمیته علمی و فنی دولت ایتالیا در پروتکل بهداشتی مربوط به از سرگیری مسابقات سری A نتوانسته رضایت باشگاه‌های این کشور را به صورت تمام و کمال جلب کند.
کد خبر: 288382 تاریخ خبر: دوشنبه, 29 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:47:06 بازدید: 110
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ دولت ایتالیا پروتکل بهداشتی جدید از سرگیری مسابقات سری A را با اعمال اصلاحات در پروتکل قبلی ارائه کرد، اما ظاهراً هنوز در آن بندی وجود دارد که باشگاه‌ها موافقش نیستند. این بند مربوط به اجباری بودند قرنطینه دو هفته‌ای تمام اعضای یک تیم در صورت ابتلای یکی از آنها به کرونا پس از شروع مجدد مسابقات است.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا شنبه شب در یک نشست خبری این پروتکل را ارائه کرد، اما متن دقیق آن روز گذشته نهایی و اعلام شد. در پروتکل جدید اگرچه یکی از درخواست‌های باشگاه‌ها اجرایی شده - سلب مسئولیت از پزشکان تیم‌ها برای رسیدگی به وضعیت اعضای مبتلا شده به کرونا مگر آنکه فرد در نتیجه اهمال و سر زدن خطایی جدی یا عدم توجه پزشکان به مفاد مندرج در پروتکل بهداشتی به کرونا مبتلا شده باشد - اما هنوز مسائل دیگری وجود دارد که نارضایتی باشگاه‌ها را در پی داشته است.

مهمترین آنها قرنطینه 15 روزه کل اعضای تیم در صورت ابتلای یکی از آنها به کروناست. گویا سازمان لیگ سری A و اتحادیه فوتبالیست‌های ایتالیا دولت این کشور را تحت فشار قرار داده‌اند تا پروتکلی بهداشتی نظیر پروتکل بهداشتی بوندس‌لیگا برگزیند. در پروتکل بهداشتی آلمانی‌ها، در صورتی که یکی از اعضای یک تیم به کرونا مبتلا شود، تنها همان یک فرد از گروه جدا می‌شود و سایر بازیکنان به صورت مکرر تست کرونا می‌دهند تا مشخص شود که آیا آنها هم مبتلا شده‌اند یا نه.

قرار بود که تمرینات گروهی تیم‌های سری A‌ از امروز از سر گرفته شود، اما با نارضایتی باشگاه‌ها با محقق نشدن درخواست‌های‌شان برای اصلاح پروتکل بهداشتی مشخص نیست که چنین اتفاقی رخ دهد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که فعلاً شروع تمرینات گروهی در ایتالیا منتفی است و مشخص نیست که سری A هم در تاریخ اعلام شده (24 خرداد) از سرگرفته شود.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.