صفحه اصلی فوتبال چرا باید منتظر آغاز لیگ باشیم؟!

چرا باید منتظر آغاز لیگ باشیم؟!

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: یادداشت از سیدمهدی فاطمی
چرا باید منتظر آغاز لیگ باشیم؟!
علیرغم برگزاری مراسم قرعه کشی،تاریخ قطعی شروع لیگ برتر فوتبال ایران هنوز مشخص نیست!
کد خبر: 246138 تاریخ خبر: چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت: 01:08:28 بازدید: 806
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ایرادات عدیده و قابل تاملی که از سوی AFC متوجه فوتبال ما شده تاریخ دقیق شروع لیگ را در هاله ای از ابهام فرو برده است. اتفاقی که اگرچه فدراسیون پنج ستاره(؟!) ما را دچار چالش جدی کرده است اما برای فوتبالی های واقعی و دلسوزان این رشته چندان ناخوشایند نیست، چرا که از فوتبال پر مدعای ملی، باشگاهی و‌ پایه ما چیزی جز ویرانه و خرابی به جا نمانده است. پولی که فیفا هرساله بابت توسعه و پیشرفت فوتبال پایه به فدراسیون پرداخت می کند کجا خرج می شود؟ باشگاههای دولتی و مقروض با هفتاد درصد بدهی انباشته به صغیر و کبیر را چگونه می توان سر وسامان داد؟ همین که سوت هفته اول زده می شود فریاد وامصیبتا از سوی بازیکنان و عوامل در اعتراض به عدم انجام تعهدات به آسمان می رود! امسال البته پیش از موعد به استقبال حاشیه رفته ایم. عجیب نیست اگر سرمربی ایتالیایی استقلال قبل از شروع لیگ عطای کار در ایران را به لقایش بخشیده و رحم به جوانی اش کند! چرا بازیکن خارجی مدنظرش خود را به فرودگاه امام رسانده ولی بعد از پنج ساعت معطلی به خاطر عدم صدور ویزا به خانه اش برگشته است!

تمام این دستگاه عریض و طویل را زیر و رو‌ کنید به اندازه انگشتان یک دست فوتبالیِ فعال و داخل حلقه پیدا نمی کنید! فوتبالی که فرشاد پیوس پس از سالها ناچار به مربیگری در لیگ دو می شود در حالی که برخی منشوری ها با  صد‌من پرونده فساد و فسق و فجور هر سال از این تیم به آن تیم لیگ برتر لشگرکشی می کنند، چه جذابیتی می تواند داشته باشد؟ فوتبالی که حق پخش و تبلیغات تلویزیونی اش سالهاست در میان زد و بندها گم شده، به افغانستان و‌ تاجیکستان می‌بازد، اردوی تیم امیدش لغو می شود، باشگاههایش مشتری دائمی پرداخت قرارداد و خسارت های کلان در فیفا هستند، پول بازیکن مصدوم ویلچرنشینش را نمی دهد، بابت عقد قرارداد از بازیکن پولهای کلان مطالبه می کند، فوتبالی که همواره با خطر کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات مواجه است، مدیران ناکارآمد و ناتوان اداره آن را به عهده دارند، فوتبالی که فتاحی رئیس کمیته مسابقاتش باشد، حسن زاده قاضی انضباطی و یکی مثل تورک اخلاق چی آن باشد، فوتبالی که تاج و ساکت را در راس خود می بیند و دلالان به لطف هرج و مرج موجود در آن موج سواری کرده و از آب کره می گیرند، فوتبالی که مدتهاست امید طرفدارانش را ناامید کرده، چه نیازی به آغاز لیگی دارد که قرار است از هفته اول آن جنجال باشد و بی سامانی؟!

اصولا در دنیا فوتبال بازی می کنند تا دیگران لذتش را ببرند در این میان درآمد های مناسب و قابل توجهی هم بدست می آید. در نمونه داخلی اما فوتبال وجود دارد تا مردم را به جان هم انداخته و حواسشان را از بی کفایتی های مدیریتی پرت کنند. شکاف و اختلاف بوجود آمده میان طرفداران تیمها که بعضا کشته و‌زخمی بسیار هم داشته حاصل همین تفکر سخیف و ضد مردمی ست

این فوتبال بیشتر از لیگ، نیازمند خانه تکانی گسترده است باید این ساختمان کج بنا شده را فرو ریخت و از نو دوباره ساخت.شاید از نو، نو  شدن فوتبال دولتی و ورشکسته ما زمان زیادی ببرد لکن به جرات می‌توان گفت با وضع موجود به زودی شاهد نابودی این رشته به دست عواملش خواهیم بود.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.