صفحه اصلی رزمی انصاری: قولی برای کسب سهمیه المپیک جوانان نداده‌ام
شه‌بخش با شناسنامه واقعی‌اش در تیم جوانان حضور دارد

انصاری: قولی برای کسب سهمیه المپیک جوانان نداده‌ام

درج کننده خبر: دبیر سرویس
منبع: ورزش ما
انصاری: قولی برای کسب سهمیه المپیک جوانان نداده‌ام
سرمربی تیم بوکس جوانان گفت: اعتقاد دارم عملکردم در مسابقات دوره گذشته کسب سهمیه المپیک ریو با تیم بزرگسالان موفقیت‌آمیز بوده است.
کد خبر: 15398 تاریخ خبر: دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 ساعت: 11:03:31 بازدید: 93
به گزارش پایگاه خبری ورزش ما، عبدالرضا انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، در خصوص میزان رضایت خود از نتایج تیم جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تمرینات تیم جوانان از 7 بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و ما تا زمان مسابقات قهرمانی آسیا تنها 3 مرحله اردوی آماده‌سازی را برگزار کردیم. متاسفانه در این مدت نه تنها در هیچ مسابقه تدارکاتی و بین‌المللی شرکت نکردیم، بلکه شرایط برگزاری مسابقات داخلی را نیز نداشتیم.

وی تصریح کرد:حتی در مقطعی انتظار حضور تیم‌های خارجی در کشور برای برگزاری اردوی مشترک آماده‌سازی را داشتیم که این فرصت نیز فراهم نشد. با تمام این تفاسیر از 10 وزن موفق به کسب 7 سهمیه حضور در مسابقات جهانی شدیم که تا به حال در بوکس جوانان و بزرگسالان کسب این تعداد سهمیه برای حضور در مسابقات جهانی سابقه نداشته است.

سرمربی تیم بوکس جوانان در خصوص شانس کسب سهمیه مسابقات المپیک جوانان از طریق مسابقات جهانی گفت: اصلا نمی‌شود روی این موضوع حساب کرد. در مسابقات قهرمانی جهان در برخی اوزان 8 نفر برتر و در برخی اوزان دیگر 7 نفر برتر موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک جوانان خواهند شد. در حال حاضر کشور قزاقستان درخواست کرده است که در اواخر خرداد ماه ما و هندوستان  اردوی مشترکی با این کشور داشته باشیم. درخواست خود را برای آنها ارسال کردیم و منتظر دریافت دعوتنامه هستیم.

انصاری در پاسخ به این سوال که با توجه به عملکرد او همراه با تیم جوانان و همچنین ناکامی در کسب سهمیه المپیک ریو با تیم بزرگسالان، نگران از دست رفتن اعتبار خود نیست، گفت: اصلا اینطور فکر نمی‌کنم و اعتقاد دارم عملکردم با تیم بزرگسالان در مسابقات کسب سهمیه المپیک موفقیت‌آمیز بود. تیم ما در آن مسابقات در میان 86 کشور دنیا در جایگاه 22 قرار گرفت اما متاسفانه موفق به کسب سهمیه المپیک ریو نشدیم. روی انتقادات نیز حساس نیستم و اعتقاد دارم اگر در تیم ملی بزرگسالان مانده بودم نتیجه کارم را می‌دیدند. امیدوارم در مسابقات جهانی همراه با تیم جوانان موفق به کسب سهمیه المپیک جوانان باشیم تا بعد از سال‌ها از طریق سهمیه مجوز حضور در المپیک را پیدا کنیم.

وی در خصوص اینکه او این بار نیز همانند زمان هدایت تیم ملی بزرگسالان وعده کسب نتیج بهتر نسبت به دوره گذشته مسابقات جوانان آسیا را داده بود، گفت: صحبت‌های من در زمان حضورم در تیم ملی بزرگسالان را به گونه دیگر تعبیر کردند و تلاش کرند جو را شلوغ کنند. زمانی که برای هدایت تیم بزرگسالان با من صحبت شد، اعلام کردم، اگر تمرینات تیم ملی 15 فروردین آغاز شود سعی خواهم کرد 3 سهمیه المپیک ریو را کسب کنم اما تمرینات تیم ملی 20 اردیبهشت ماه آغاز شد و با شیطنت دوستان یک هفته نیز تمرینات تعطیل شد.

مربی تیم بوکس جوانان تاکید کرد: در زمان حضورم در تیم بزرگسالان اعتماد به نفس بازیکنان را به بالاترین سطح رسانده بودم. به گونه‌ای که سالار غلامی در تاریخ بوکس خود به خوبی مسابقات باکو مبارزه نکرده بود و در آستانه کسب سهمیه المپیک مغلوب بوکسور مراکشی شد. در حال حاضر نیز دیگر به گذشته فکر نمی‌کنم و امیدوارم تدارکات مناسب برای تیم جوانان فراهم شود تا این تیم موفق به کسب سهمیه المپیک جوانان باشد. در حال حاضر تیم جوانان در کانکس و در مجموعه شیرودی حضور دارد و امکانات بدنسازی نیز در اختیار ندارد.هنوز امیدوارم شرایط تمرین ما در مجموعه انقلاب فراهم شود تا ما امکانات بدنسازی نیز در اختیار داشته باشیم.

انصاری خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز برای کسب سهمیه المپیک جوانان هیچ قولی از طرف من و هیچ کدام از مسئولان فدراسیون داده نشده است و تمام تلاش ما نگاه به آینده و پشتوانه‌سازی برای تیم بزرگسالان است. این بازیکن این توانایی را دارند در سالیان آینده با حضور در تیم بزرگسالان موفق به کسب افتخار برای بوکس ایران باشند.

انصاری در خصوص اینکه گفته می‌شود یکی از بازیکنان تیم جوانان سابقه حضور در مسابقات قهرمانی کشور رده بزرگسالان در 2 سال گذشته را دارد، گفت: به هیچ عنوان دنبال این نیستم تا به هر قیمتی به موفقیت دست پیدا کنم و اعتقاد دارم باید به گونه‌ای رفتار کنم تا اعتبارم نزد شاگردانم حفظ شود. دانیال شه‌بخش بازیکن تیم جوانان در حال حاضر 18 سال سن دارد و قرار است به زودی نیز به خدمت سربازی برود اما این بازیکن در سالیان گذشته با یک شناسنامه دیگر و در حالی که شرایط سنی واقعی او نوجوان و جوان بوده در مسابقات قهرمانی کشور حضور پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شناسنامه‌ای که او با آن در مسابقات قهرمانی کشور نیز حضور داشته است به نام عبدالحمید شولی‌بور بوده اما در حال حاضر او با شناسنامه و پاسپورت واقعی خود در تیم جوانان حضور دارد. اگر نسبت به این موضوع اطمینان نداشتم امکان نداشت اجازه حضور او در تیم جوانان را بدهم. شه‌بخش در حال حاضر مشکل خدمت سربازی و خروج از کشور دارد و با شناسنامه و سن واقعی خود قصد حضور در خدمت سربازی را دارد.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.ad-banner
ad-banner