صفحه اصلی کشتی مهرداد مردانی: حاضر بودم با هر کشتی‌گیری به‌غیر از حریف ژاپنی در دور اول کشتی بگیرم

مهرداد مردانی: حاضر بودم با هر کشتی‌گیری به‌غیر از حریف ژاپنی در دور اول کشتی بگیرم

درج کننده خبر: زهرا پیشگیر
منبع: ورزش ما
مهرداد مردانی: حاضر بودم با هر کشتی‌گیری به‌غیر از حریف ژاپنی در دور اول کشتی بگیرم
ملی‌پوش وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی گفت:
کد خبر: 142906 تاریخ خبر: یکشنبه, 13 آبان 1397 ساعت: 11:31:17 بازدید: 342
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ مهرداد مردانی درباره علمکردش در مسابقات جهانی کشتی فرنگی و حذف زودهنگامش گفت: همه چیز خوب بود و خیلی آماده و سرحال بودم. گفتم امسال دیگر مدال جهانی‌ام را می‌گیرم، اما متاسفانه کشتی‌ام با حریف ژاپنی گره خورد.

وی ادامه داد:‌ تایم اول خوب کار کردم و برای تایم دوم هم برنامه داشتیم تا حریف را از تشک بیرون کنم و اخطار نگیرم و بعد کشتی را اداره کنم، اما در حالی که در منطقه خطر در حال بیرون کردن حریف ژاپنی بودم فیتویم را گرفت؛ دقیقا شگردی که نقطه قوت حریف و نقطه ضعف من بود و کشتی از دستم خارج شد.

ملی‌پوش وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قوانین جدید مشکلی از نظر وزن‌کشی نداشت و دچار اُفت بدنی نشد،‌گفت: خوشبختانه در قانون جدید بدنم خوب جواب می‌دهد و دچار اُفت نمی‌شوم هر چند خیلی از بچه‌ها در این قانون دچار مشکل هستند. از نظر بدنی خیلی از بازی‌های آسیایی سرحال‌تر بودم. مشکل من ضعف فنی بود و این را خودم قبول دارم. از طرفی می‌دانستم حریف ژاپنی توان حضور در فینال را ندارد. چون من هم چندین بار تا آستانه امتیازگیری از او پیش رفتم.

مردانی تصریح کرد: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما همانطور که گفتم نقطه قوت او نقطه ضعف من بود. با توجه به اینکه در این ماه‌ها چندین بار وزن کم کرده بودم عضلات گردنم ضعیف شده بود و به راحتی فیتو خوردم. امسال در کمتر از 6 ماه 3 بار در وزن قانونی و 2 بار هم با 2 کیلو ارفاق کشتی گرفتم که فشار زیادی به من وارد کرد. 33 نفر در وزن من حضور داشتند و حاضر بودم با همه در دور اول کشتی بگیرم به غیر از حریف ژاپنی؛ البته برنامه ما خسته کردن او بود که متاسفانه در فیتو گیر افتادم. اگر دور اول به هر کشتی‌گیری به غیر از حریف ژاپنی می‌خوردم بدنم راه می‌اُفتاد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدعیان در مسابقات جهانی اُفت زیادی داشتند، گفت: پیش از مسابقات هدفم تنها رفتن روی سکو بود، اما الان فقط به مدال طلا فکر می‌کنم. حریف روس که قهرمان شد را شکست داده بودم و به همین خاطر می‌گویم به طلا فکر می‌کنم چون او از حذف من خوشحال شد. من در سرپا خوب هستم و حریفان را تحت فشار می‌گذارم.

ملی‌پوش وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند عدم حضور در تورنمنت‌های تدارکاتی باعث کسب نتایج ضعیف در مسابقات جهانی شده در حالی که از حضور زیاد در این مسابقات لطمه خورده‌ است،‌گفت: یکی از مشکلات من بعد از انتخابی حضور در مسابقات مختلف بود. حتی برای قهرمانی آسیایی که کار خروجی‌ام درست نشد و در فرودگاه به خانه برگشتم سر وزن بودم. تورنمنت‌هایی که با ارفاق وزن برگزار می‌شود بهتر است، اما من از حضور در مسابقات زیاد و وزن کم کردن‌های متوالی اذیت شدم و شرمنده مردم شدیم.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.