صفحه اصلی کشتی قضاوت امامی، صاحب و مصلایی‌پور در رقابت های جهانی کشتی

قضاوت امامی، صاحب و مصلایی‌پور در رقابت های جهانی کشتی

درج کننده خبر: دبیر سرویس
منبع: ورزش ما
قضاوت امامی، صاحب و مصلایی‌پور در رقابت های جهانی کشتی
محمد ابراهیم امامی، اردوان صاحب و محمد مصلایی‌پور برای قضاوت در رقابت‌های جهانی کشتی به مجارستان می‌روند.
کد خبر: 109384 تاریخ خبر: چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت: 13:58:04 بازدید: 377
به گزارش پایگاه خبری ورزش ما، تقسیم‌بندی داوران در رقابت های جهانی به ۳ گروه، الزام حضور حداقل ۵ کشتی‌گیر در هر وزن رقابت‌های قاره‌ای و ۲ تغییر در قوانین داوری کشتی از خبرهای جدید دنیای کشتی است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

*قضاوت امامی،صاحب و مصلایی‌پور در رقابت‌های جهانی مجارستان

اتحادیه جهانی کشتی، داوران قضاوت کننده در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی را به سه گروه دسته بندی کرده است که گروه اول داوران (۴۷ نفر) کلیه رقابت های کشتی را قضاوت می کنند.
گروه دوم (۱۵ نفر) نیمه نخست مسابقات (۲۸ مهر تا ۲ آبان) و گروه سوم (۱۵ نفر) نیز نیمه دوم مسابقات (۳ تا ۶ آبان ماه) را قضاوت خواهند کرد.

بر اساس لیست اعلامی از سوی اتحادیه جهانی نام محمدابراهیم امامی و اردوان صاحب در گروه اول داوران و محمد مصلایی پور در گروه دوم داوران قرار دارد.

رقابت های جهانی کشتی روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.

*الزام حضور حداقل ۵ کشتی گیر در هر وزن رقابت‌های قاره‌ای

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد از این پس در رقابت های جهانی و قاره ای که زیر نظر این اتحادیه برگزار می شود اگر در یک وزن کشتی گیران کمتر از ۵ نفر باشند، مسابقات در آن وزن برگزار نمی شود و هیچ مدال و حکمی به نفرات اهداء نخواهد شد. این قانون شامل تورنمنت های بین المللی نمی شود.

این تصمیم اتحادیه جهانی به دلیل اینکه در رقابت های قاره اقیانوسیه در برخی اوزان نفرات بدون مسابقه یا با یک شکست صاحب مدال و عنوان شده اند اتخاذ شده است.

* ۲ تغییر در قوانین داوری کشتی

اتحادیه جهانی کشتی دو تغییر جدید صورت گرفته در مقررات داوری (کشتی آزاد و فرنگی ) را اعلام کرد.

از این پس اگر کشتی گیری حریفش را بدون هیچ فعالیت معناداری به خارج از منطقه نارنجی رنگ هل دهد، هیچ امتیازی به حریف داده نمی شود و کشتی گیر مهاجم دیگر با اخطار و امتیاز  جریمه نخواهد شد. (ماده ۳۹)

همچنین در مقررات جدید اگر کشتی گیری که در حالت خاک در بالا قرار دارد مرتکب خطایی (برای شروع صحیح کشتی در حالت خاک ) شود، در مرتبه اول تذکر و در مرتبه دوم مسابقه در حالت سرپا و بدون اینکه به کشتی گیری که در بالا قرار دارد اخطار و به حریفش امتیازی داده شود، ادامه پیدا می کند.(ماده ۴۵)

این مقررات از این پس در کلیه مسابقات داخلی و بین المللی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی اعمال می شود.

بر این اساس این قوانین در رقابت های عمومی کشتی بزرگسالان کشور که فردا (پنج شنبه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود، نیز اجرا می شود.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.ad-banner
ad-banner