صفحه اصلی دسته‌بندی نشده علی‌نژاد: پیش‌بینی ارتقا جایگاه‌مان در المپیک را کردیم

علی‌نژاد: پیش‌بینی ارتقا جایگاه‌مان در المپیک را کردیم

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
علی‌نژاد: پیش‌بینی ارتقا جایگاه‌مان در المپیک را کردیم
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: پیش بینی کردیم که جایگاهمان نسبت به المپیک قبلی ارتقا پیدا خواهد کرد.
کد خبر: 307784 تاریخ خبر: یکشنبه, 27 تیر 1400 ساعت: 16:48:36 بازدید: 41
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛  مهدی علی‌نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری مجمع سالانه فدراسیون جانبازان و معلولین اظهار داشت: مطابق برنامه ای که از یک ماه پیش برای برگزاری مجامع فدراسیون ها داشتیم، امروز سی و هفتمین مجمع را برگزار کردیم. در این مجمع گزارش عملکرد سالانه، برنامه های امسال و گزارش حسابرس مطرح شد. پاسخ های لازم را هم مسوولان مربوطه ارائه دادند.

وی افزود: سال ۹۹ برای فدراسیون ها با توجه به شیوع ویروس کرونا سال خاص و ویژه‌ای بود. خیلی از فعالیت های ورزشی محدود شده بود. در این فدراسیون ما چند اعزام داشتیم و فعالیت های خوبی انجام شده است. در برخی رشته‌ها تمرینات از سر گرفته شد. ورزشکاران در حال آماده شدن هستند تا در پارا المپیک حضور قدرتمندی داشته باشیم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد انتخابات فدراسیون ژیمناستیک خاطرنشان کرد: فدراسیون جهانی ژیمانسیتک ورود کرده و شرایط متفاوت شده است. قرار است با هماهنگی فدراسیون سرپرست مشخص شود. فکر می کنم در جریان و یا بعد از المپیک سرپرست این فدراسیون مشخص شود.

وی در مورد اینکه آیا احتمال این وجود دارد که زهرا اینچه درگاهی به عنوان سرپرست انتخاب شود، خاطرنشان کرد: باید ببینیم مجمع چه تصمیمی در این باره خواهد گرفت.

علی نژاد در مورد افزایش بودجه ورزش اضافه کرد: قوانینی در دولت وجود دارد و درصد افزایش بودجه مشخص است. ما تلاشمان را کردیم و توانستیم تورم را برای برخی فدراسیون های مهم از جمله فدراسیون جانبازان و معلولین از بین ببریم. البته خود فدراسیون ها هم باید درآمدزایی داشته باشند. بیش از ۵۰ درصد درآمد فدراسیون ها باید توسط خودشان تامین شود. البته در این دو سال بودجه ها رشد قابل توجهی داشته است.

علی نژاد اضافه کرد: در حدود ۳۰۰ میلیارد که در ورزش قهرمانی هزینه می کنیم، شاید کفاف هزینه ها را ندهد و شاید نزدیک ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیاز داشته باشیم. شرایط محدود است و بای این محدودیت ها را درک کنیم. مدیران ما توانستند با توانمندی بر خیلی از مشکلات غلبه کنیم. در همین المپیک با وجود همه مشکلات از جمله کرونا بیشترین سهمیه را داشتیم. همچنین پیش بینی شده جایگاهمان نسبت به دور قبل ارتقا پیدا کند.

وی در خصوص واگذاری استرخها به بخش خصوصی تصریح کرد: بر اساس قوانین کشور، واگذاری استخر و باشگاه از بخش دولتی به بخش خصوصی قوائدی دارد. همین موضوع باعث می شود که خیلی دست مدیران کل ما برای واگذاری به هیات ها باز نباشد. اگر بخواهیم اقدامی صورت بگیرد باید قانون تغییر کند.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.