صفحه اصلی فوتبال قلعه‌نویی: با اشتباهات بچه‌گانه به استقلال باختیم

قلعه‌نویی: با اشتباهات بچه‌گانه به استقلال باختیم

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
قلعه‌نویی: با اشتباهات بچه‌گانه به استقلال باختیم
سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان گفت: در دیدار مقابل استقلال با اشتباهات بچه‌گانه نتوانستیم حق‌مان را بگیریم و شکست خوردیم.
کد خبر: 297272 تاریخ خبر: چهارشنبه, 10 دی 1399 ساعت: 20:25:28 بازدید: 87
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛امیر قلعه‌نویی پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته نهم لیگ برتر گفت: به فوتبال ایران، به استقلال و به تیم خوب گل‌گهر تبریک می‌گویم. یک فوتبال زیبا را شاهد بودیم و من از این بازی لذت بردم، اما تأسف می‌خورم که با اشتباهات بچه‌گانه نتوانستیم حق‌مان را بگیریم.

وی افزود: حق ما مقابل استقلال واقعاً شکست نبود. می‌توانستیم نیمه دوم پیروز باشیم و پنالتی‌هایی که می‌دهیم بچه‌گانه است. این بازی و بازی با ذوب‌آهن را کارشناسان باید نظر بدهند، اما فکر می‌کنم پنالتی اول باید کارشناسی شود. باید از کمیته داوران هم تشکر کنیم که داوران کنار خط را گذاشته‌اند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر خاطرنشان کرد: امروز تیم ما خوب بازی کرد، شاید در نیمه اول بازیکنان تیم ما تحت تأثیر نام استقلال قرار داشتند و تمرکز تیمی ما به هم ریخت. در نیمه دوم با تغییراتی که داشتیم، به جز یک مورد که اشتباه خودمان بود، موقعیتی ندادیم و حداقلِ حداقل می‌توانستیم بازی را مساوی کنیم. به هر حال به تیم استقلال تبریک می‌گویم که پیروز بازی شد و از بازیکنان خودمان هم به دلیل بازی زیبایی که در نیمه دوم انجام دادند، تشکر می‌کنم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: سه امتیاز این بازی را رشید مظاهری از تیم ما گرفت، چون موقعیت‌های زیادی را داشتیم، به خصوص دقیقه آخر که یک توپ فوق‌العاده را مهار کرد. به هر حال این هم جزیی از بازی است، تیم در دقیقه 6 مسابقه به هم ریخت و باز باید از بچه‌ها تشکر کرد که در نیمه دوم به بازی برگشتند و این همه موقعیت ایجاد کردند.

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد تیمش هنوز در برخی خطوط با کمبود بازیکن مواجه است، گفت: باید در نقل و انتقالات زمستانی تیم‌مان را تقویت کنیم، اما اختلاف در برخی پست‌ها زیاد است. مثلاً در پست دفاع میانی، وقتی آرمین سهرابیان را نداشتیم، بازیکنان جایگزین نسبت به دو دفاع میانی دیگر فاصله زیادی دارند. باید حتماً در نقل و انتقالات در یکی دو پست دیگر تقویت شویم. مشکل تیم گل‌گهر نگرشی است. توانایی فنی بازیکنان بالاست، اما توانایی نگرشی آنها به اندازه توانایی فنی‌شان بالا نیست. این همه ایجاد موقعیت کردند، اما هنوز باور ندارند می‌توانند شگفتی‌ساز شوند.

سرمربی گل‌گهر با انتقاد از تفکر بازیکنان تیمش افزود: وقتی چند برد کسب کردند، تصورشان این بود که لیگ تمام است و همین بازی بود. با تمام این اوصاف تیم ما خوب فوتبال بازی می‌کند و فقط در چند بازی گذشته دچار اشتباهات بچه‌گانه شدیم. از بازی با پیکان این اشتباهات شروع شد. در دیدار با ذوب‌آهن یا مسابقات دیگری که واگذار کردیم یا امتیاز دادیم، به دلیل کار فنی حریفان ما نبود، بیشتر به دلیل اشتباهات و کم شانسی ما بود. این موارد هم یا اشتباه بچه‌گانه ماست، یا پنالتی می‌دهیم و موقعیت‌ها را گل نمی‌کنیم.

قلعه‌نویی درباره کادرفنی استقلال و بازی‌های پیش‌روی این تیم و اینکه سرمربی فعلی این تیم شاگرد سابق او بوده است، گفت: ابتدا به آقای فکری و مظلومی و کادرفنی‌شان تبریک می‌گویم. شما به کادرفنی آنها نگاه کنید که مظلومی قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا را در یک سال کسب کرده است. منظورم این است که استقلال در یک سال، دو بار به فینال آسیا رسید. صمد مرفاوی هم گل قهرمانی استقلال را در فینال آسیا به ثمر رساند و چون برخی صحبت‌ها شده، باید جواب بدهم. محمود فکری هم رکورددار بازی در دربی است و اینکه کری می‌خوانند، درست نیست. محمود فکری فرزند استقلال است و برای این تیم زحمت زیادی کشیده، چه زمانی که بازی می‌کرد و چه حالا که هدایت تیم را به عهده دارد.

وی با اشاره به تقابل تیمش با استقلال یادآور شد: به استقلال علاقه دارم، اما اینجا مسئولیت دارم و بیشتر علاقه من به جایی است که مسئولیت دارم و این را قبلاً هم نشان دادم. بازی هم تمام شد و به استقلالی‌ها تبریک می‌گویم و ما هم باید ریکاوری کنیم تا برای بازی‌های بعدی آماده شویم. به خانواده فوتبال و گل‌گهر که هر دو جنس‌شان آبی است به خاطر این بازی زیبا تبریک می‌گویم.

سرمربی گل‌گهر درباره برنامه لیگ که باعث شده تیمش 16 روز بازی نکند، اظهار داشت: واقعاً عجیب است و جواب این سؤال، در خودش بود. بهتر بود بازی‌ها برای همه تیم‌ها تعطیل شود و تیم‌هایی که بازی عقب افتاده داشتند، بازی‌شان را انجام دهند. اینگونه به تیم‌هایی هم که مسابقه عقب افتاده داشتند، فشار نمی‌آمد. می‌گویند در اروپا هم همین‌طور است، اما ما چه چیزی شبیه به اروپا داریم، آیا دستگاه‌های ریکاوری و زمین‌هایی که داریم شبیه به آنهاست؟ هواپیمای چارتر داریم؟ برخی می‌گویند در انگلیس و ایتالیا هم همینطور است، اما شرایط‌  آنها با ما فرق دارد.

قلعه‌نویی ادامه داد: بهتر بود در این 16 روز لیگ را تعطیل می‌کردند و تیم‌هایی که بازی عقب افتاده داشتند، بازی می‌کردند تا بازی‌ها به یک تعداد شود و دوباره بازی‌ها از سر گرفته می‌شد؛ اگر چه فکر می‌کنم باعث می‌شد پرسپولیس هر چند روز یک بار بازی کند. در مجموع برنامه‌ریزی خوب نبود.

وی سپس با اشاره به مقایسه تعطیلی مسابقات لیگ برای حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در زمان سرمربیگری خودش، گفت: یک صحبتی را هم باید تکمیل کنم، زمانی لیگ قهرمانان آسیا غرب و شرق نبود و همه تیم‌ها با هم بازی می‌کردند. 8 ساعت با پرواز به بانکوک رفتیم و 6 ساعت با اتوبوس راهی بوریرام شدیم و سپس همین مسیر را برگشتیم و به سئول رفتیم و دوباره به بانکوک برگشتیم و آمدیم تهران. آن زمان آقای تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ بود و اینطور هم نبود یک فینالیست از شرق و یکی از غرب انتخاب شود. هر چقدر از تاج خواهش کردیم و نامه زدیم، بازی ذوب‌آهن ما لغو شود، در حالی که بین بازی ذوب‌آهن و بوریرام 5 روز فاصله بود، این کار را نکردند. می‌خواهم بگویم قوانین متفاوت است، یکی زمان اینطور تصمیم می‌گیرند و یک زمان طور دیگر، حالا اینکه کدام درست است را نمی‌دانم.

سرمربی گل‌گهر در خصوص اینکه در سوی دیگر میدان رشید مظاهری بازی را برای استقلال نگه داشت در حالی که گل‌گهر با یک اشتباه فردی در ابتدای بازی از سوی علیرضا حقیقی زیر فشار قرار گرفت، اظهار داشت: این را قبول دارم، اما همه دروازه‌بان‌های بزرگ دنیا هم اشتباه می‌کنند. اگر بازی رئال مادرید و لیورپول را نگاه کنید که من خودم در استادیوم بودم، دروازه‌بان لیورپول روند بازی را تغییر داد. تا آن زمان لیورپول سوار بر بازی بود، اما با دو اشتباه دروازه‌بانش زیر فشار رفت و این جزیی از فوتبال است. علیرضا حقیقی دروازه‌بان خوبی است و باید تمرکزش را بیشتر کند. دروازه‌بانی که در این سطح آورده‌ایم، نباید اینگونه اشتباه کند، اما برای همه این اتفاق رخ می‌دهد.

قلعه‌نویی درباره اینکه چرا اجازه نداد منشا پنالتی را بزند، اظهار داشت: ما تصمیم می‌گیریم که پنالتی را چه کسی در چه شرایطی بزند. با آن پنالتی می‌توانستیم به بازی برگردیم که همینطور هم شد و موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم، اما نتوانستیم آن توپ‌ها را گل کنیم. اگر آن پنالتی گل نمی‌شد، هم تیم ما تحت فشار قرار می‌گرفت و هم خود منشا به هم می‌ریخت و تیم دچار افت می‌شد. وقتی 2 بر یک شدیم، می‌توانستیم بازی را مساوی کنیم که توپ‌های یونس شاکری و سوپر سیو رشید مظاهری اجازه نداد. برای پنالتی، بسته به زمان بازی، تصمیم می‌گیریم. احمد زنده‌روح در بازی با ماشین‌سازی هم پنالتی زده بود.

وی درباره اینکه آیا ضربه صادقی از خط دروازه عبور کرده بود یا نه، گفت: با این دوربین‌ها نمی‌شود و ما باید ببینیم. فقط روی پنالتی اول صحبت دارم که به اعتقادم ارسلان مطهری پنالتی را از تیم داوری گرفت و بازیکن ما خطایی نکرد. امیدوارم من اشتباه کنم، اما در مجموع از تیم داوری باید تشکر کنم که قضاوت خوبی داشتند و حالا که ما کمک داور ویدئویی نداریم، چه بهتر که داوران کنار خط اضافه شده‌اند.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.