صفحه اصلی فوتبال فکری: از مسئولان استقلالی نظام می‌خواهم بیشتر به ما کمک کنند
بعد از اتفاق‌های مدیریتی «پیروزی» هجمه ها به سمت ما آمد

فکری: از مسئولان استقلالی نظام می‌خواهم بیشتر به ما کمک کنند

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
فکری: از مسئولان استقلالی نظام می‌خواهم بیشتر به ما کمک کنند
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: آنهایی که ما را با مربیان خارجی مقایسه می کنند این را هم ببینند که آنها دو ماه فرصت داشتند اما ما این فرصت را نداشتیم.
کد خبر: 296448 تاریخ خبر: چهارشنبه, 19 آذر 1399 ساعت: 14:38:13 بازدید: 134
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ محمود فکری در حاشیه تمرین امروز تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: از رسانه ها که امروز در تمرین استقلال برای پوشش تمرین ما و اطلاع رسانی به هواداران شرکت کردند تشکر می کنم. پس از بازی با صنعت نفت روز گذشته تمرین ریکاوری انجام دادیم و از امروز هم تمرینات خود را پیگیری می ‌کنیم تا برای دیدار با شهرخودرو آماده شویم. باید ببینیم خدا چه می خواهد.

* به جز شیخ دیاباته مصدوم دیگری نداریم


وی درباره آخرین وضعیت مصدومان تیم استقلال گفت: فرشید اسماعیلی با تیم تمرین می کند و سیاوش یزدانی هم از روز گذشته کار خود را آغاز کرد. شیخ دیاباته همچنان مصدوم است و ووریا غفوری هم به دلیل کیستی که در پایش بوده آمپول زده و باید 3-4 روز استراحت کند. پس از این استراحت به تمرین بازمی‌گردد. از طرفی مهدی قائدی  و مسعود ریگی هم امروز با ما تمرین می‌کنند. فکر می ‌کنم به جز شیخ دیاباته آسیب دیده دیگری نداریم.


* بدترین استقلال را گرفتیم، بیشترین انتظار از ما می رود


سرمربی استقلال اظهار داشت: متأسفانه امسال بدترین استقلال را تحویل گرفتیم اما بیشترین انتظار هم از ما وجود دارد این موضوع تعادل خوبی ندارد وقتی چیزی را به کسی می‌دهید باید در همان حد از وی انتظار داشته باشید.انتظار ما از طرفداران این است که از تیم حمایت کنند اما متأسفانه این موضوع را خیلی کم می‌بینیم افرادی که شاید خیلی منطقی هستند و فضاها را می‌شناسند فقط حمایت می‌کنند.


* خیلی ها مشکلات فنی را به ما انتقال می دهند


فکری ادامه داد:‌ خیلی‌ها به دلیل اینکه استقلال را دوست دارند و می‌خواهند در بهترین شرایط باشد و بهترین بازی‌ها را ارائه دهد.  وقتی تیم را از تصاویر تلویزیونی می‌بینند و متوجه می‌شوند فوتبالی را که باید ارائه نمی‌دهند تحت تأثیر قرار می‌گیرند مشکلاتی را هم که در بحث فنی وجود دارد می‌بینند به ما انتقال می‌دهند.


* مربی خارجی 30 میلیارد می‌گیرد ما برای استقلال 2 میلیارد هم جریمه می دهیم


وی افزود: اگر بخواهید تیمی را بسازید بین دو فصل استراحت کافی خیلی مهم است. استقلال امسال استراحت کافی را نداشت از طرف دیگری آماده‌سازی تیم حدود 45 روز زمان می‌خواهد. دوستانی که به عنوان مربی خارجی در این تیم کار کردند دو ماه فرصت داشتند اکنون که ما را با این مربیان مقایسه می‌کنند به این موضوع هم توجه کنند.بحث مالیش هم جالب است مربی خارجی 30میلیارد پول می‌گیرد و ما برای حضور در استقلال باید 2میلیارد جریمه بدهیم این مسائل را هم کنار می‌گذاریم.


* استقلال را در شرایط روحی بد تحویل گرفتیم


سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بحث این است زمانی را در اختیار نداشتیم و استقلال را با شرایط روحی خیلی داغون تحویل گرفتیم تیمی که 4، 5 است نتیجه خوب نگرفته و همه از آن ناراحت هستند بازیکنان ما شرایط روحی خیلی بدی داشتند و در این حالت تیم را تحویل گرفتیم.


* می گویند فکری از وزیر می ترسد اما از هیچ بنی بشری نمی ترسم


فکری درباره مشکلات مدیریتی باشگاه استقلال عنوان کرد:‌ وقتی من تیم را تحویل گرفتم تغییر مدیریت صورت گرفت احمد مددی خیلی خوب کار می‌کند و الان که من از وی حمایت می‌کنم. می‌گویند فکری از وزیر می‌ترسد. خدا را شاهد می‌گیرم به جزء خدا از هیچکس نمی‌ترسم اتفاقاً  با خدا هم خیلی رفیق هستم و مرا هم خیلی دوست دارد. از هیچ بنی‌بشری نمی‌ترسم و حرف‌هایم را می‌زنم اگر ببینم مشکلی وجود دارد با توجه به حقم آن را مطرح کرده و انتقاد می‌کنم اما استقلالی که ما تحویل گرفتیم کلی مشکل داشت.


* از هفته اول تمام انتقادها به سمت ما سرازیر شد


وی تصریح کرد: ماشینی را حساب کنید که کل اجزایش ایراد دارد اگر بخواهید این ماشین خراب را به مسابقه رالی ببرید و انتظار داشته باشید در همان پیچ‌های اول با سرعت بالا شتاب بگیرد و اول شود، درست نیست.همه این مسائل که من با علم به مشکلات به استقلال آمدم درست است اما زمان هم می‌خواهم از همان هفته اول که تیم ما موفق به کسب پیروزی شد تمام انتقادها سمت ما سرازیر شد.


* برای ساختن استقلال نیاز به صبر و حوصله داریم


سرمربی آبی پوشان افزود: در هفته دوم با شکست از فولاد انتقادهای منصفانه و غیر منصفانه سمت من آمد. اکنون که تیم امتیازهای بدی نگرفته اما نمی‌گوییم راضی هستیم یا خیلی خوب بازی می‌کنیم اما از حوزه دیگری به استقلال نیامده‌ایم تا در این تیم مربی شویم سال‌ها اینجا کار کرده‌ام و کاپیتان استقلال بودم. حدود 13 سال است مربیگری می‌کنم این‌ها را می‌دانیم اما راه فرار از مشکلات چیست؟ باید صبور باشیم برای ساختن استقلال نیاز به صبر و زمان و حوصله داریم.


* برای استقلال کیسه ندوخته ام


فکری عنوان کرد:‌ اگر قرار باشد کسی تیم را تحویل بگیرد افرادی که با فکرشان تصمیم می‌گیرند به استقلال نمی‌آیند اما فردی که عاشق این تیم باشد استقلال را تحویل می‌گیرد. روز اول هم گفتم حاضرم جریمه بدهم اما این تیم را بسازم برای استقلال کیسه ندوخته‌ام بلکه چندر غاز پول گرفتم و اکنون باید دو میلیارد و 300 جریمه بدهم.


* از روند تیم راضی هستم


وی درباره اینکه آیا روند استقلال را رو به جلو می‌داند توضیح داد: من از روند تیم راضی هستم و باید آرام آرام جلو برویم خیلی از نفرات ما آسیب‌دیده هستند که می‌توانستند به عنوان بازیکن اصلی و ذخیره به ما کمک کنند در خیلی از مسابقات نزدیک بازی ارنج تیم من عوض شد و بازیکنی که باید در ترکیب بازی می‌کرد در اختیار نداشتیم یا حتی نفرات تعویضی را در اختیار نداشتیم اما اکنون بازیکنان‌مان خیلی خوب تمرین می‌کنند و خودمان هم با برنامه‌ریزی خوب جلو می‌رویم.


* باید نحوه زندگی کردن و چگونگی فعالیت بازیکنان در فضای مجازی را درست کنم


سرمربی تیم فوتبال استقلال با انتقاد از واکنش‌هایی که در فضای مجازی نسبت به وضعیت این تیم مطرح می‌شود گفت:‌شاید نت گوشیم را خاموش کنم و کارم را انجام بدهم اما این موضوع قطعا روی بازیکنان‌مان تأثیر می‌گذارد. من باید نحوه زندگی کردن بازیکنان و اینکه آنها چگونه در فضای مجازی فعالیت می‌کنند را درست کنم. کار خیلی سختی داریم اما متأسفانه زمان نداریم. بدون زمان از ما می‌خواهند کار سختی انجام بدهیم اما با تمام قدرت و انرژی و تجربه‌ای که دارم تلاش خود را برای ساختن تیم انجام می دهم و به امید خدا و کمک همین بچه‌ها و مجموعه تیم خوبی را می‌سازیم تا هواداران راضی باشند.خواهش می‌کنم به ما زمان بدهند.


* تا قبل از حضور در استقلال می گفتند فکری دستیاران قوی دارد


فکری درباره انتقاد به اعضای کادر فنی‌اش به ویژه آنالیزور این تیم مطرح شده توضیح داد: اتفاق خیلی خوبی است که اگر تیم ما در نیمه اول بد بازی می‌کند در نیمه دوم خوب باشد و این نشان می‌دهد شناخت خوبی از استقلال پیدا کرده‌ایم و پس از برطرف کردن ایرادهای نیمه اول در نیمه دوم بازی بهتری ارائه می‌دهیم. یکی از نکاتی که به عنوان نقاط قوت من قبل از حضورم در استقلال مطرح می‌کردند بحث اعضای کادر فنی و دستیارانم بود. می‌گفتند نیمکت محمود فکری وزن بسیار خوبی دارد و کادر فنی قوی است اما اکنون همین نفرات مورد انتقاد قرار می‌گیرند. همکاران و آنالیزور خوبی دارم اما ایرادهایی که می‌بینیم آنها هم به مرور زمان برطرف می کنیم.


*  هجمه در انتقاد به کادرفنی من غیر منصفانه است


وی ادامه داد: اگر نیاز باشد مربی یا آنالیزور دیگری به تیم اضافه شود برنامه‌ریزی می‌کنیم و این کار را انجام می دهیم حتی اگر قرار به تغییر آنالیزور باشد هم این موضوع اتفاق می‌افتد اما اینکه بخواهیم بگوییم در این بخش ضعیف هستیم هجمه‌هایی غیرمنصفانه است.


سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: شاید فردا یک عکاسی بیاید و با حضور در ساختمان اطراف ورزشگاه نفت تهرانسر عکس بگیرد و بگوید چمن این زمین زرد است اما می‌بینید امکانات ما در این مجموعه خیلی خوب است با این وجود شیطنت‌ها علیه ما خیلی زیاد است. پس از اتفاق هایی که برای مدیریت قبلی تیم پیروزی به وجود آمد با طرح یک خبر کذب درباره دعوای بین محمود فکری و ووریا غفوری تمام هجمه هایی که علیه تیم رقیب وجود داشت سمت استقلال آوردند‌.


* از مسئولان نظام استقلالی می خواهم بیشتر به ما کمک کنند


فکری عنوان کرد: از همان زمان هجمه روی استقلال به وجود آمد خواهش می‌کنم هواداران باهوش و بیدار باشند و حوصله کنند نباید اینقدر راحت آنها را بازی بدهند. خواهش دیگرم از مسؤولان نظامی استقلالی این است بیشتر به ما کمک کنند همانگونه که برخی از مسؤولان نظام جمهوری اسلامی از تیم رقیب حمایت می‌کنند این کار ساده نیست و خیلی بزرگ است.محمود فکری و هم مدیریت باشگاه به تنهایی نمی‌توانند کاری را انجام بدهند بلکه باید تمام افرادی که علاقه‌مند به استقلال هستند برای جمع کردن تیم به ما کمک کنند.


وی ادامه داد: تیم ما مشکلاتی داشته اما آرام آرام جمع می‌شود با این وجود نیاز داریم به ما از طرف رسانه‌ها،‌مسؤولان استقلالی کمک شود تا ان شاالله بتوانیم این مهم را بهتر و سریع‌تر جمع کنیم.


* ما را نباید با استراماچونی که دو ماه فرصت داشت مقایسه کنند


سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه برخی‌ها می‌گویند در 10، 20 دقیقه پایانی بازی‌هایش کم می‌آورد گفت:‌افرادی که چنین مسأله‌ای را مطرح می‌کنند، کارشناس نیستند. 10 بار گفته‌ام تیم را 20 روز مانده به مسابقات تحویل گرفتیم اما این افراد می‌خواهند برای استقلال مشکل ایجاد کنند. وقتی 20 تا 25 روز قبل از مسابقات تیم را تحویل گرفته‌ایم نباید ما را با زمان استراماچونی مقایسه کرد این مربی دو ماه تیم را در اختیار داشت و کارهای بدنسازی،‌آماده‌سازی و اردوی تدارکاتی و بازی‌های دوستانه را انجام داد اما در 5هفته ابتدایی امتیازاتی که کسب کرد.


* هر کسی جز فکری هم به استقلال می آمد در 5 بازی 8 امتیاز نمی گرفت


فکری اضافه کرد: با این وجود تیمی را تحویل گرفتیم که بازیکنش از فصل قبل استراحت نکرده و از لحاظ روحی داغون بود حدود 25 روز کار آماده‌سازی انجام دادیم و نتوانستیم کار بدنسازی تاکتیکی انجام بدهیم. مطمئنا در 20 دقیقه آخر هر بازی به مشکل می‌خوریم. کار تاکتیکی تیم هنوز کامل نشده و قطعا به مشکل خواهیم خورد. به مرور زمان و بدون اینکه بگوییم چند هفته یا چند روز باید این مشکلات حل شود. شرایط سختی داریم و مطمئن باشید هر کس دیگری هم جای محمود فکری به استقلال می‌آمد در 5 بازی 8 امتیاز نمی‌گرفت.


* به بدخواهان توجه نداریم اما آنهایی که ادعای دوستی دارند حمایت کنند


وی افزود: افرادی رقیب و بدخواه ما هستند که نباید به آنها توجه کنیم اما افرادی، که ادعای دوستی دارند و استقلالی هستند و می‌گویند وقتی این تیم می‌بازد با زن و بچه خودمان دعوایمان می‌شود باید از تیم حمایت و کمک کنند نه اینکه محمود فکری را تنها بگذارند.در بحث مشکلات درون تیمی  و حمایتی که باید انجام شود در بدترین شرایط قرار داریم اما باید با کمک همدیگر این مسائل را حل کنیم البته درست شدن تیم صبوری می‌خواهد.


* چرا در مورد آنهایی که از ما حمایت می کنند سوالی نمی پرسید؟


سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه خیلی از منتقدین می‌گویند فکری دیر تعویض‌هایش را انجام می‌دهد تصریح کرد: وقتی شما از دور به تیم نگاه می‌کنید خیلی چیزها را می‌بینید اینکه بیرون از گود باشید و بگویید لنگش کن درست نیست و نظرات کارشناسی هم زیاد مطرح می‌شود اما چرا درباره  پیشکسوتانی که مدام از ما حمایت می‌کنند سوال نمی‌پرسید؟ یعنی آنها از فوتبال چیزی نمی‌فهمند و فقط منتقدان فوتبال می‌فهمند. در 10 ، 15دقیقه آخر بازی با فولاد خوزستان همه مسائل به هم پیچید و مشکلاتی به وجود آمد که همه الان آن را می‌دانند.


* برای برخی منتقدان مرغ بریانی هم بیاوریم می گویند مرغ کامل برشته نشده است


فکری افزود: متأسفانه به این مسائل زیاد توجه نمی‌شود اکنون هم اگر من هر دقیقه 50 تعویض کنم همین منتقدان ایراد دیگری می‌گیرند. شک نکنید خودم را آماده کرده‌ام و هر کاری انجام بدهم فردایش دوباره ایرادهای جدیدی گرفته می‌شود. ایرادهای بنی‌اسرائیلی و اگر مرغ بریان هم بیاوریم می‌گویند این مرغ کامل برشته نشده است. هر کاری کنیم باز هم ایراد وجود دارد اما دنبال رفع ایرادهای واقعی تیم هم هستیم.


* به دنبال رفع ایرادها هستیم


وی افزود:‌از کارشناسان و پیشکسوتان مختلف مشاوره گرفته و قبول داریم تیم ما ایراد دارد روی این موضوع شک نکنید به خاطر همین مسائل و مشکلات باید چنین ایرادهایی وجود داشته باشد و اگر نباشد استقلال اکنون باید در بهترین شرایط بود. با توجه به زمانی که داریم و مشاوره‌هایی که می‌گیریم به دنبال رفع ایرادها هستیم و به امید خدا تیم خوبی را روانه مسابقات می‌کنیم.


* کنار گذاشتن بازیکنان درست نیست


سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره انتقاد برخی از عملکرد فرشید باقری، گفت: خواهش می‌کنم زیاد به این مسائل نپردازید و سوال بهتری بپرسید این که فلانی اینجوری است یا گونه دیگر، ایراد ما نیست. خواهش می‌کنم هواداران به این موضوع توجه کنند شاید بتوانند مرا عوض کنند اما بازیکنان را نمی‌توان تغییر داد اینکه بگوییم این بازیکن را کنار بگذاریم درست نیست. تیم ما این همه آسیب‌دیده دارد در این صورت از کدام بازیکن استفاده کنیم؟ برای کنار گذاشتن برخی بازیکنان  جایگزینی وجود ندارد. اگر قرار به انتخاب جانشین مطمئنی باشد در نیم فصل این کار صورت می‌گیرد. سر وقت ایرادها را پوشش خواهیم داد.


* سروقت مشکلات را حل می کنیم


فکری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره اینکه تمام این موارد در زمان مربیان قبلی استقلال مثل مجیدی،‌استراماچونی، شفر و منصوریان هم وجود داشته اما بهتر است به صورت شفاف اعلام کند گلایه اصلی‌اش از چه افرادی است توضیح داد: اینکه بگویم بازیکنان تغییر نمی‌کنند درست نیست بلکه سر وقت و در زمان مناسب این کار صورت می‌گیرد الان نمی‌توانیم بگوییم 5 بازیکن را نمی خواهیم و آنها را کنار بگذاریم زیرا دو روز دیگر به آنها احتیاج پیدا می کنیم. خیلی از مسائل و مشکلات در زمان دوستان دیگر نبوده است بهتر از من در جریان هستید که استراماچونی پس از تحویل گرفتن تیم استقلال را به اردو برد بازی تدارکاتی انجام داد و اردوی خارج از کشور برگزار کرد اتفاقا خودم یکی از افرادی بودم که از این مربی حمایت کردم و البته استراماچونی برای آماده‌سازی تیم دو ماه زمان داشت اما ما 20 روز فرصت داشتیم.


* دوستان دیگر خیلی از حمایت ها را داشتند اما ما نداریم


وی افزود: برای تشکیل یک تیم حداقل 45 روز زمان می‌خواهیم این مدت را کنار 25 روز قرار بدهید حیاتی‌ترین زمان آماده‌سازی را در اختیار نداشتیم اما دوستان دیگر خیلی از حمایت‌ها را داشتند که ما آن را هم نداریم. در دوره‌های قبلی استقلال از 5 بازی 3 امتیاز آورد اما تیمی را تحویل گرفتیم که همه جایش خراب بوده اکنون چرا از من و استقلال حمایت نمی‌شود؟


* نباید بهانه بیاوریم که باشگاه حمایت نمی کند


سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: مشخص است چه افرادی حمایت نمی‌کنند اما در مجموع باید از مدیریت باشگاه که خیلی حواسش به تیم بوده  و دنبال کاهش مشکلات است تشکر کنم.روز به روز شرایط بهتر می‌شود تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ام و نباید بهانه بیاورم که حمایت نمی‌شوم. هیچکس هم حمایت نکند با تمام وجود و ماننددوران بازیگری‌ام با سر مقابل خیلی از مشکلات می‌روم تا تیم به شکل خوب خود برگردد.


*برایمان مهم بود که از نظر امتیازگیری عقب نمانیم


فکری افزود: خیلی منطقی است وقتی فرصت نداشته باشید و مجموعه پر مشکلی را هم در اختیارتان بگذارند برای درست کردن هر قسمت آن نیاز به کلی زمان وجود دارد. با تمام این مسائل برای ما مهم بود که از لحاظ امتیازگیری عقب نمانیم و در ادامه سایر مسائل را حل کنیم که ان شاالله این اتفاق هم رخ می‌دهد.


* تفاهم چندین ساعته ما را نمی بینند اما اختلاف سلیقه چند ثانیه ای را همه می بینند


وی درباره اینکه آیا از مشاوره دستیارانش به صورت خوبی استفاده می‌کند و همچنین اختلاف نظری که در دیدار مقابل پیکان بین صمد مرفاوی و حنیف عمران‌زاده درباره جلو کشیدن محمدحسین مرادمند به وجود آمد گفت:‌ 100درصد از نظرات همکارانم مشورت می‌گیرم اما در نهایت تصمیم‌گیرنده آخر خودم هستم و مید انم باید چه تصمیمی بگیرم.در آن بازی هم شیطنتی اتفاق افتاد از روی سکو به عمران‌زاده گفتم در لحظات پایانی حسین مرادمند را جلو بکشد و حنیف هم این موضوع را انتقال داد اما به دلیل اینکه توپ نزدیک 18 قدم استقلال بود صمد مرفاوی مخالفت کرد و گفت حسین الان نرود و پس از دور شدن توپ از محوطه جریمه جلو برود. برای برگزاری تمرینات‌مان برای 12 ظهر از 9 صبح به محل تمرین می‌آییم و با هم مشورت می‌کنیم اما اینکه اکنون سر آن دو ثانیه می‌گویند تفاهم نداریم درست نیست. تفاهم چندین ساعته را کسی نمی‌بیند اما اختلاف سلیقه دو ثانیه‌ای را همه ایران می‌بینند.


* چرا باید کنار نیمکت استقلال دوربینی باشد که 90 دقیقه از ما فیلم بگیرد؟


سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: چرا باید کنار نیمکت استقلال دوربینی قرار داده شود که 90 دقیقه از این نیمکت فیلم بگیرد اگر 90 تا حسن وجود داشته باشد آن را پخش نمی‌کنند اما یک ایراد باشد همان را پخش می‌کنند اتفاقا این مسائل خیلی به من انرژی و انگیزه می‌دهد.


* مجموعه استقلال هم باید بیشتر متوجه برخی مسائل باشد


وی افزود: در مسابقه قبل از بازی با صنعت نفت گفتم این مسائل نشان می‌دهد استقلال و بازیکنانش کار خود را خوب انجام می‌دهند و راهشان را درست می‌روند این موضوع را دوستانی که به نوعی دنبال نتیجه نگرفتن تیم ما هستند خوب متوجه شدند اما خود مجموعه استقلال هم باید بیشتر متوجه باشد.ان شالله با صبوری، اتحاد و حمایت بیشتر این تیم را به جایگاه واقعی‌‌اش می‌رسانیم.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.