صفحه اصلی عمومی سعیدی: باید عقب‌ماندگی‌های کمیسیون ورزشکاران جبران شود

سعیدی: باید عقب‌ماندگی‌های کمیسیون ورزشکاران جبران شود

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
سعیدی: باید عقب‌ماندگی‌های کمیسیون ورزشکاران جبران شود
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: باید عقب ماندگی‌ها جبران شود و حرکت کمیسیون در مسیری باشد که هم‌افزایی و همبستگی بین اعضا ایجاد شود.
کد خبر: 290570 تاریخ خبر: چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت: 09:28:55 بازدید: 64
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ کیکاووس سعیدی، در خصوص اینکه آیا بهتر نبود قبل انتخابات، اعضای کمیسیون ورزشکاران طی یک نشست اختلافات و ابهامات را بررسی می‌کردند، اظهار داشت:  ما به خاطر شرایط فعلی و شیوع کرونا محدودیت‌هایی داشتیم و نمی‌توانستیم جلسات زیاد و با فاصله کم برای افراد و ورزشکاران داشته باشیم. آیین‌نامه از طریق کانال کمیسیون در اختیار اعضا قرار گرفت و همه آن را مطالعه کرده بودند.

وی در ادامه افزود: آیین‌نامه هیچ مغایرتی با کمیته بین‌المللی المپیک نداشت. انتخابات کمیسیون ورزشکاران کاملا قانونی و در فضای دموکراتیک برگزار شد و نشان داد هیچ گونه جهت‌گیری وجود ندارد.

**باید عقب‌ماندگی‌های کمیسیون ورزشکاران جبران شود

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد انتخاب هادی ساعی به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران و مهم‌تریم اهداف این کمیسیون یادآوری کرد: هادی ساعی از قهرمانان با تجربه است. باید عقب ماندگی‌ها جبران شود و حرکت کمیسیون در مسیری باشد که هم‌افزایی و همبستگی بین اعضا ایجاد شود و کمیسیون انعکاس دهنده مسائل ورزشکاران باشد. این کمیسیون نقش مشورتی برای کمیته ملی المپیک دارد و باید از ظرفیت آن و اعضای کمیسیون استفاده شود. این افراد مجموعه‌ای از بهترین قهرمان هستند و تصمیمات آنها قابل احترام است و کمیته ملی المپیک از آن حمایت حداکثری دارد.

**با بخشنامه و دستور نمی‌توان همدلی و انسجام ایجاد کرد

سعیدی در پاسخ به این سوال که اختلافات اعضای این کمیسیون با کمک کمیته ملی المپیک حل می‌شود و آیا قصد ورود به عنوان میانجی برای ایجاد همدلی را دارید، تصریح کرد: همدلی یعنی دلها نزدیک باشد و در نتیجه افکار در راستای همگرایی باشد. با بخشنامه و دستور نمی‌توان انسجام را ایجاد کرد. اعضا خودشان باید بحث و تبادل نظر کنند و برای ارتقای ورزش قهرمانی در این زمان موجود کمک کنند. انتظار می‌رود این قهرمانان با انسجام نهایت بهره‌وری را داشته باشند. فلسفه کمیسیون ورزشکاران تحقق اهداف المپیک و منشور آن است و آنها پل ارتباطی با سایر ورزشکاران هستند. من خوش‌بین هستم که این دوستان با شرایط جدید بتوانند کنار هم خروجی خوبی داشته باشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: ما 18 کمیسیون داریم و کمیسیون ورزشکاران هم یکی از آنهاست و برای ما فرقی ندارد. کمیسیون‌ها اتاق فکر هستند و همه آنها برای ما ارزشمند هستند فقط شرایط انتخاب رئیس در این کمیسیون متفاوت است. بقیه مسئولان کمیسیون‌ها در هیئت اجرایی انتخاب می‌شوند اما کمیسیون ورزشکاران آیین‌نامه منطبق با IOC و شرایط خود را دارد.

**صالحی‌امیری می‌توانست بیش از دو قهرمان به کمیسیون ورزشکاران اضافه کند

وی در خصوص موضوعات مطرح شده درباره آیین نامه و انتخاب دو عضو جدید توسط رئیس کمیته و بدون مشورت با رئیس کمیسیون ورزشکاران گفت: راهنمایی که از IOC وجود دارد قید کرده که NOCها می‌توانند افرادی را برای تقویت به کمیسیون ورزشکاران اضافه کنند و این تعداد هم فقط نمی‌تواند دونفر باشد و می‌تواند بیشتر هم باشد فقط باید کمتر از تعداد ورزشکارانی باشند که برای حضور در کمیسیون رای آوردند. در کمیسیون ورزشکاران در IOC تعداد 12 نفر توسط فرایند انتخابات  و 11 نفر توسط IOC انتخاب می‌شود. در این مرحله نیز صالحی‌امیری دو نفر از قهرمانان را به جمع کمیسیون اضافه کرد و هر دو نفر از قهرمانان خوش‌نام ما هستند.

سعیدی در خصوص زمان برگزاری اولین جلسه کمیسیون ورزشکاران و معرفی دبیر آن گفت: شرایط کرونا مناسب‌تر شود قطعا رئیس کمیسیون تاریخی را برای برگزاری اولین جلسه پیشنهاد می‌دهند و ما در این امر دخالتی نداریم. دبیر کمیسیون هم طی روزهای آینده معرفی می‌شود.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پایان گفت: از خانم طاهریان تشکر می‌کنم که کار هماهنگی کمیسیون‌ها را انجام می‌دهند و با حسن نیت و دلسوزانه کار می‌کنند. همچنین دکتر صالحی‌امیری همواره نگاهی پیشران و حمایتی در همه امور  دارند تا کارها به خوبی سازماندهی شود.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.