صفحه اصلی فوتبال گاف دوم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ماجرای پاداش کی‌روش
وقتی مثلث فدراسیون از قانون سه‌ سال قبل بی‌خبر بودند

گاف دوم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ماجرای پاداش کی‌روش

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
گاف دوم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ماجرای پاداش کی‌روش
اظهارنظر رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال درباره پاداش ۲۰۰ هزار دلاری کی‌روش در جام ملت‌های آسیا ابعاد جدیدی از یک گاف بزرگ و بی‌خبری فدراسیون‌نشین‌ها را نمایان کرد.
کد خبر: 288483 تاریخ خبر: سه شنبه, 30 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:20:05 بازدید: 89
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛

در تاریخ ٢٧ فروردین ماه سال جاری خبرگزاری در گزارشی با عنوان (گاف بزرگ تاج در قرارداد ۶ ماهه با کی‌روش) از یک اتفاق و اشتباه عجیب پرده برداشت. مسئله‌ای که نشان می‌داد کی‌روش برای کسب مقام سومی در جام ملت‌های آسیا 2019 طبق قراردادش خواهان پاداش شده بود، این در حالی است که این دوره مسابقات اصلا دیدار رده‌بندی نداشت!

بعد از انتشار این گزارش شاهد سکوت فدراسیون بودیم و بعد از گذشت مدتی فدراسیون اعلام کرد با تشکیل جلسات موضوع شکایت کی‌روش بابت این پاداش را پیگیری خواهد کرد. پس از این موضوع سایت فدراسیون از شکایت به دادگاه عالی ورزش(CAS) خبر داد. چند روز بعد مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد قصد دارد با کی‌روش مذاکره کند تا مشکل برطرف شود. در ادامه محمود اسلامیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در اظهار نظری عجیب، تیم ملی ایران در مقام سوم جام ملت‌ها و اهدای پاداش به سرمربی وقت تیم ملی را حق او دانست.

امروز هم مهدی تاج رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال روزه سکوت خود را در این باره شکست و اعلام کرد: «دیدار رده‌بندی در هر دوره از مسابقات برگزار می‌شد که این دوره برگزار نشد. در قرارداد کی‌روش آمده بود که اگر سوم رقابت‌ها شویم، 200 هزار دلار به او پرداخت کنیم. اگر سوم می‌شدیم، یک میلیون دلار نصیب فدراسیون فوتبال می‌شد». اظهار نظری که نشان می‌دهد رئیس وقت فدراسیون از تغییر آیین‌نامه بی اطلاع بوده و برای همین پاداش مقام سومی را در قرارداد لحاظ کرده است نکته جالب‌تر اینکه تاج در مصاحبه‌اش اعلام کرده اگر تیم ملی در جام ملت‌ها سوم می‌شد، یک میلیون دلار به ایران تعلق می‌گرفت اما این درحالی است که طبق آیین نامه‌ای که تصویر آن در پایین مطلب آمده است، در جام ملت‌های 2019 مقام سومی وجود ندارد. بنابراین بعد از گاف اول که لحاظ کردن پاداش 200 هزای دلاری برای کی‌روش در قرارداد بود، حالا اظهارنظر امروز رئیس پیشین فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه درصورت سومی تیم ملی مبلغ یک میلیون دلار به فدراسیون ایران تخصیص پیدا می‌کرد را می‌توان گاف دوم در این ماجرا دانست، چرا که نشان می‌دهد مسولان وقت فدراسیون هیچ اطلاعی از قانونی که ٣ سال پیش تغییر کرده نداشته‌اند.

این اتفاقات در حالی رخ داده که در تاریخ 24 می 2016 یعنی حدود ٣ سال تا آغاز مرحله نهایی جام ملت‌ها آیین‌نامه این مسابقات تدوین و به فدراسیون‌های عضو اعلام شده بود. قرارداد 6 ماهه کی‌روش با فدراسیون تا پایان جام ملت‌ها در سال ٩٧ امضا و مرحله نهایی این مسابقات 15 دی‌ماه همان سال آغاز شد، یعنی چند ماه قبل از آغاز این مسابقات‌ این قرارداد با بند پاداش برای کسب عنوان سومی منعقد شده است!

اسلامیان که امروز از کی‌روش در این ماجرا دفاع می‌کند، همان کسی است که گفته با این مربی برای عقد قرارداد 6 ماهه مذاکره کرده است. کی‌روش نیز پس از خبر فدراسیون مبنی بر شکایت به CAS در مصاحبه‌ای به دفاع از اسلامیان و ساکت پرداخت. در واقع باید گفت هیچ‌کدام از سه نفر تاج، اسلامیان و ساکت از عدم برگزاری مسابقه رده بندی باخبر نبودند که اگر این مثلث در فدراسیون باخبر بودند چنین گاف بزرگی را نمی‌دادند و باعث محکومیت 200 هزار دلاری ایران در فیفا نمی‌شدند.

مرحله اول شکایت کی‌روش از فدراسیون در فیفا به نفع او تمام شده است اما با این وجود اظهارنظر مسؤلان فدراسیون به جای اینکه کمکی برای خاموش شدن این آتش کند، به نظر می‌رسد بیشتر  شبیه به بادی است که شدت آن را بیشتر می‌کند. اظهار نظر اسلامیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون درباره اینکه پاداش 200 هزار دلاری حق کی‌روش بوده است می‌تواند ما را حتی اگر نخواهیم بازنده این پرونده کند. حال سوال این است که چرا کسانی که مقصر چنین گاف بزرگی بودند امروز به جای پاسخگویی درصدد فرار رو به جلو و توجیه هستند؟ آیا هیچ‌کس نباید بابت این اشتباه بزرگ عذرخواهی کند و پاسخگو باشد؟
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.