صفحه اصلی ورزش بانوان فرهادی‌زاد: بانوان ورزشکار ما الگوی زنان کشورهای آسیایی هستند

فرهادی‌زاد: بانوان ورزشکار ما الگوی زنان کشورهای آسیایی هستند

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
فرهادی‌زاد: بانوان ورزشکار ما الگوی زنان کشورهای آسیایی هستند
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بازخورد مثبت حضور بانوان ورزشکار کشورمان با حجاب و پوشش اسلامی در رویدادهای ورزشی، از آنها به عنوان الگو در دنیا نام برد.
کد خبر: 288270 تاریخ خبر: یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399 ساعت: 15:02:18 بازدید: 88
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مهین فرهادی زاد در حاشیه نشست ستاد عفاف و حجاب با اشاره به حضور زنان با پوشش اسلامی و ایرانی بازخورد حجاب و عفاف ورزشکاران ایرانی در جهان را قابل توجه و اثرگذار توصیف کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه به اقدامات موثر این معاونت در بخش  طراحی لباس های ورزشی با تکیه بر ملاحظات فرهنگی - اسلامی برای حضور ورزشکاران در میادین بین المللی اشاره و  اظهارداشت: این نوع پوشش نشان از اسلامی بودن ورزشکار ماست و همین نکته ورزشکاران ما را به عنوان الگو در دنیا مطرح کرده است.


وی دراین باره  توضیح داد: از سال 1990 که اولین گروه ورزشکاران ما در بازی های آسیایی با پوشش اسلامی "چادر" حضور پیدا کردند، 4 دوره بعد، زنان 8 کشور آسیایی با حجاب در این رویداد شرکت کردند و همه آنها می گفتند الگوی ما ورزشکاران ایرانی هستند.


فرهادی زاد گفت: زنان ما مبتکر حضور در رویدادهای ورزشی با رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی هستند. در واقع آنها نمونه ای از عفاف و پرهیزگاری یک زن مسلمان با توجه به همه ملاحظات فرهنگی در برنامه های  بین المللی ورزشی هستند.


وی در بخش دیگر از سخنانش به زیر ساختهای ورزشی ویژه بانوان اشاره کرد و افزود: وزارت ورزش و جوانان برای حضور و انجام فعالیتهای ورزشی بانوان در بخش های همگانی و قهرمانی  سالن های اختصاصی را در سراسر کشور راه اندازی کرد تا زنان در شرایط بهتری تمرینات ورزشی خود را پیگیری کنند.


معاون توسعه ورزش بانوان با بیان اینکه یکی از  اقدامات مهم برای ورزش بانوان، شورای سیاست گذاری است توضیح داد که در این شورا فعالیت های جدید مطرح و هر رشته برای اخذ مجوز باید دراین شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.