صفحه اصلی کشتی از طرح‌های جایگزین تا مانع اصلی اجرای چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی

از طرح‌های جایگزین تا مانع اصلی اجرای چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
از طرح‌های جایگزین تا مانع اصلی اجرای چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی
با توجه به گنجانده شدن چند تورنمنت بین‌المللی در چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی، شاید مشکلات مربوط به اعزام و هزینه مانع اصلی اجرای این چرخه باشد.
کد خبر: 288224 تاریخ خبر: یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399 ساعت: 10:03:54 بازدید: 1103
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ فدراسیون کشتی عزمش را در اجرای چرخه انتخابی تیم ملی جزم کرده است. در حالی که قرار بود این چرخه بعد از المپیک 2020 توکیو اجرایی شود، با توجه به اینکه کرونا، المپیک را یک سال به تعویق انداخته و برگزاری این رقابت‌ها به زمان مشابه در سال 2021 موکول شده، فدراسیون نیز از فرصت به دست آمده استفاده کرده و قصد دارد در سال جاری و برای المپیک، انتخاب ملی‌پوشان را براساس چرخه تدوین شده انجام دهد.

استارت مسابقات انتخابی از مسابقات قهرمان کشوری در آبان ماه زده خواهد شد و بعد از آن نیز مدعیان رسیدن به دوبنده تیم ملی، جام تختی را در پیش خواهند داشت. بعد از جام تختی نیز حضور در چندین مسابقه بین المللی موازی برای مدعیان اصلی تیم ملی در دستور کار است.

فدراسیون کشتی اذعان دارد که بار اصلی اجرای این طرح بر عهده فدراسیون است چرا که به هزینه زیادی نیاز دارد. با این وجود علیرضا دبیر در نشست اخیرش تاکید کرد که هزینه‌های اجرای طرح انتخابی تیم ملی را تامین خواهد کرد و در این خصوص نگرانی وجود نخواهد داشت.

با توجه به مسابقاتی چون جام جهانی که قرار بود سال گذشته در ایران برگزار شود اما اتحادیه جهانی آن را لغو کرد و همچنین مشکلاتی که ممکن است در راه دریافت ویزا ایجاد شود، این تردید وجود دارد که شاید مشکلات مربوط به اعزام‌ها خللی در اجرای طرح فدراسیون کشتی ایجاد کند.

با این وجود حسین زارعی مشاور رئیس فدراسیون کشتی در انستیتو در این باره به تسنیم گفت: این چرخه مشتمل بر بندها و تبصره‌های زیادی است و همه موارد در آن پیش بینی شده است. اگر چنین اتفاقاتی را در مسیر داشته باشیم، حتما راهکارهای جایگزینی هم وجود دارد که دچار مشکل نشویم.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.