صفحه اصلی فوتسال شمس: هرکسی اتفاقات لیگ برتر فوتسال را ببیند، فکر می‌کند لیگ محلات است

شمس: هرکسی اتفاقات لیگ برتر فوتسال را ببیند، فکر می‌کند لیگ محلات است

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
شمس: هرکسی اتفاقات لیگ برتر فوتسال را ببیند، فکر می‌کند لیگ محلات است
حسین شمس، عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی اعتقاد دارد هر کسی اتفاقات لیگ برتر فوتسال را ببیند، فکر می‌کند لیگ محلات است.
کد خبر: 288091 تاریخ خبر: جمعه, 26 اردیبهشت 1399 ساعت: 12:26:40 بازدید: 100
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ حسین شمس درباره تعویق یک ساله جام جهانی فوتسال اظهار داشت: همان‌طور که ناظم‌الشریعه گفت، این تأخیر به نفع فوتسال ماست تا برنامه‌ریزی خیلی خوبی داشته باشیم. در بیش از 15 ماه باقیمانده می‌توانیم هم به لیگ سر و سامان دهیم و هم برای تیم ملی برنامه‌ریزی کنیم. منتظر اعلام‌نظر ستاد مبارزه با کرونا و همچنین AFC برای اعلام تاریخ جدید مسابقات قهرمانی آسیا هستیم.

منتظر اعلام زمان جدید مسابقات قهرمانی آسیا توسط AFC هستیم
وی با بیان اینکه رقابت‌های قهرمانی فوتسال آسیا دوباره به تأخیر خواهد افتاد، تصریح کرد: با توجه به تأخیر یک ساله جام جهانی، باید ببینیم مسابقات آسیایی به چه تاریخی منتقل می‌شود و بدانیم برای برنامه‌ریزی چقدر زمان داریم. AFC هم برای این امر منتظر اعلام تاریخ جام جهانی توسط فیفا بود تا با هماهنگی ترکمنستان (میزبان مسابقات قهرمانی آسیا)، رقابت‌ها را به تاریخ جدیدی موکول کند.

زمان جلسه با اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ مشخص نیست


عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در پاسخ به این پرسش که آیا تاریخ برگزاری نشست مشترک این کمیته با اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال مشخص است یا خیر، خاطرنشان کرد: خیر. احتمالاً (اعضای هیئت رئیسه) منتظر اعلام‌نظر AFC هستند. تنها نکته مشخص این است که مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا و جام بین قاره‌ای در ماه دسامبر برگزار می‌شود که یک هفته میان آنها فاصله است.

قهرمان لیگ به مسابقات قهرمانی آسیا برود،نایب قهرمان به جام باشگاه‌های جهان
شمس درباره احتمال شرکت تیم‌های مختلف در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا و بین قاره‌ای در صورت حضور نماینده‌ای از ایران در مسابقات بین قاره‌ای بیان کرد: چنین برنامه‌ای در کمیته فنی و توسعه داریم تا قهرمان لیگ برتر به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا برود و نایب قهرمان در جام باشگاه‌های جهان شرکت کند. مس سونگون سال گذشته در هر دو تورنمنت حاضر بود و چون بازیکنان حدود یک ماه در تایلند ماندند، در جام بین قاره‌ای به جایگاه هفتم رسیدیم. اگر دو تیم به دو مسابقات اعزام کنیم، هر دوی آنها تکلیف خود را می‌دانند و با آمادگی در این دو رقابت شرکت می‌کنند.

 

مسابقات آسیایی از جام باشگاه‌های جهان مهم‌تر است
عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در مورد اهمیت این دو تورنمنت نسبت به یکدیگر اظهار داشت: مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا تورنمنتی رسمی است و برای AFC اهمیت زیادی دارد. جام باشگاه‌های جهان هم زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، اما رقابت‌های آسیایی برای ما مهم‌تر است.

احتمالاً یک ماه پس از شروع تمرینات،فینال لیگ برتر برگزار می‌شود
شمس درباره بلاتکلیفی زمان برگزاری فینال لیگ برتر فوتسال تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است 27 اردیبهشت مدارس باز شود، فکر می‌کنم تا آن زمان ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، تاریخ بازگشایی تمرینات را اعلام کند. احتمالاً یک ماه پس از این تاریخ، فینال برگزار خواهد شد و سازمان لیگ درباره تعداد دیدارهای فینال تصمیم می‌گیرد.

بهتر است 16 تیم در لیگ برتر شرکت کنند، کارشناسان مخالف پلی‌آف بودند
وی در این باره که آیا ممکن است با تعویق جام جهانی، لیگ برتر مجدداً با پلی‌آف برگزار شود، خاطرنشان کرد: بیشتر کارشناسان مخالف پلی‌آف بودند و وقتی مس سونگون و گیتی‌پسند به پلی‌آف صعود کردند، بازیکنان ذخیره خود را به بازی‌ها می‌فرستادند که ارزش لیگ با این شرایط از بین می‌رفت. بهتر است 16 تیم در لیگ برتر شرکت کنند تا 30 هفته مسابقات داشته باشیم، یا اینکه همان 26 هفته برگزار و قهرمان در پایان رقابت‌ها معرفی شود.
سازمان لیگ باید از باشگاه‌ها ضمانت بگیرد

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال درباره مشکلات مالی باشگاه‌ها برای شرکت در لیگ 26 هفته‌ای بیان کرد: این مشکل سازمان لیگ ماست که در زمان ثبت‌نام، ضمانت لازم را از تیم‌ها نمی‌گیرد. شما اگر بخواهید بیسکویت هم بخرید، تولیدکننده از شما ضمانت‌نامه می‌گیرد تا فرار نکنید. آن وقت چگونه ما از تیم‌ها تضمینی نمی‌گیریم تا آنها به راحتی بازی‌ها را رها کنند یا اینکه وقتی از داور خوش‌شان نمی‌آید، زمین را ترک کنند؟

 

چه اصراری داریم تیم‌هایی که وضعیت مالی بدی دارند و حمایت نمی‌شونددر لیگ برتر بمانند؟
شمس با بیان اینکه هیچ لیگی با این شرایط برگزار نمی‌شود، به تسنیم گفت: ما لیگ را به‌صورت محلات برگزار می‌کنیم. اگر تیمی ضمانت یک میلیارد تومانی بگذارد، نه جرأت دارد بازی‌ها را رها کند، نه جرأت دارد که پول بازیکنانش را پرداخت نکند. برای عبور از این شرایط باید به سراغ اسپانسرهایی برویم که شرایط مالی خوبی دارند. هشت تا 9 تیم دسته اولی می‌خواهند به لیگ برتر بیایند. چه اصراری است تیم‌هایی که وضعیت مالی بدی دارند و از طرف مسئولان استان خود حمایت نمی‌شوند، در لیگ برتر بمانند؟

هر کسی اتفاقات لیگ ما را ببیندمی‌گوید لیگ محلات است
عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با بیان اینکه نیازی به حفظ این تیم‌ها در لیگ برتر نیست، تصریح کرد: چنین تیم‌هایی می‌توانند به رده‌های پایین‌تر بروند که به توانایی مالی کمتری نیاز دارد. متأسفانه بعضی از تیم‌ها اصلاً به شهر میزبان سفر نمی‌کنند. به هر کسی این شرایط را بگویید، می‌گوید این مسابقات در سطح محلات یا روستا بوده است و نمی‌دانند متعلق به لیگ برتر کشوری است که در جایگاه ششم رده‌بندی جهان است.

فقط بچه‌های فوتسال دلسوز این رشته هستند
شمس در مورد زمزمه‌هایی مبنی بر شرکت یک تیم تهرانی با شرایط مالی مناسب در لیگ برتر فصل آینده خاطرنشان کرد: فقط بچه‌های فوتسال دلسوز این رشته هستند و با اسپانسرها صحبت می‌کنند. وحید شمسایی خیلی تلاش می‌کند باشگاهی را در تهران متقاعد کند تا در فوتسال سرمایه‌گذاری کند.
نمی‌دانم جرم فوتسال چیست که شبکه سه بازی‌های آن را پخش نمی‌کند

وی با بیان اینکه فوتسال با حمایت اسپانسرها رشد می‌کند و بازی‌های این رشته از تلویزیون پخش خواهد شد، گفت: شبکه ورزش مسابقات فوتسال را پخش می‌کند، اما شبکه سه چنین کاری انجام نمی‌دهد و نمی‌دانم جرم فوتسال چیست که این کار را نمی‌کنند. ما باید کاری کنیم که چنین اتفاقی رخ دهد و پخش بازی‌های فوتسال به شبکه سه هم کشیده شود.

تیم ملی اواخر شهریور در تورنمنتی چهارجانبه شرکت می‌کند
عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره مذاکرات فدراسیون با کشورهای مختلف برای دیدار تدارکاتی با شاگردان محمد ناظم‌الشریعه اظهار داشت: صحبت‌های لازم انجام شده و برنامه خیلی خوبی برای تیم ملی در نظر گرفتیم تا این تیم بتواند آماده مسابقات آسیایی و جهانی شود. احتمالاً اواخر شهریور امسال، تورنمت چهارجانبه‌ای خارج از کشور برگزار می‌شود که ایران هم یکی از تیم‌های شرکت‌کننده خواهد بود، اما رقبای ما هنوز قطعی نشده‌اند.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.