صفحه اصلی کشتی دبیر: محمدی به رفتارش ادامه دهد با او قطع همکاری می‌کنیم
اگر دیکتاتور بودم به جای همفکری، چرخه انتخابی را ابلاغ می‌کردم

دبیر: محمدی به رفتارش ادامه دهد با او قطع همکاری می‌کنیم

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
دبیر: محمدی به رفتارش ادامه دهد با او قطع همکاری می‌کنیم
رئیس فدراسیون کشتی به شدت از رفتارهای اخیر سرمربی تیم ملی کشتی آزاد انتقاد و او را تهدید به قطع همکاری کرد.
کد خبر: 287846 تاریخ خبر: سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399 ساعت: 13:44:12 بازدید: 162
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ علیرضا دبیر در نشست توضیح کامل چرخه انتخابی تیم ملی برای خبرنگاران، اظهار داشت: مربی تیم ملی حتما نباید قهرمان المپیک باشد. من بدون تعارف در کشتی از همه کمتر می فهمم اما فوق‌العاده مشورت‌پذیرم و از همه حتی آنهایی که مخالف هستند، استفاده می‌کنم. من هم نمی‌توانم مثل خبرنگاران بنویسم اما آنها هم حتما نتوانستند مثل من کشتی بگیرند. همه ما به خاطر کشتی دور هم جمع شده‌ایم و اگر کشتی بالا برود همه ما به آن افتخار می‌کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: حتما هر کاری که سر و صدا زیاد داشته باشد، کار خوبی است. من اگر دیکتاتور بودم، چرخه انتخابی را ابلاغ می‌کردم اما چند هفته است که با همه می‌نشینیم و صحبت‌های‌شان را در این باره می‌شنویم.

وی بدون اشاره به نام غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که اقدام به ترک جلسه بررسی چرخه انتخابی تیم ملی کرده بود، گفت: بنا واقعا مشکل شخصی داشت اما یک مربی ما واقعا بد رفتار کرد و تعارف هم ندارم. حتما گله‌مندیم و هیچ تعارفی هم ندارم و باید حتما جوابگو باشد اما بنا بنده خدا مشکل شخصی داشت تا اینکه دیروز آمد و جلسه خوبی هم داشتیم.

دبیر با تاکید بر اینکه طرح چرخه انتخابی با کمک کارشناسان تدوین شده است، گفت: این طرح خیلی چکش‌کاری شده و ممکن است ایراد هم داشته باشد اما همه سعی ما این بوده که بهترین و عادلانه‌ترین روش را با کمک اهل فن تدوین کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: یکی از دیدهای ما این است که مسابقات قهرمانی کشوری احیا شود. چرخه فقط به معنای انتخابی تیم ملی نیست و هدف این است که کشتی در کشور توسعه پیدا کند. همه برای حضور در مسابقات قهرمانی کشوری شانس دارند و از همه سرمایه‌های‌مان استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: دوستان طرح را نخواندند اما بنا خوانده بود. می‌شود تغییرش داد. الان اگر کشتی‌گیر بی‌انضباطی کند، سرمربی دستش باز است و می‌تواند اخراجش کند. کم‌کاری محرومیت از لیگ و موارد دیگر را به دنبال دارد. اینجا هم باز بودن دست سرمربی است.

دبیر عنوان کرد:  برخی دوستان نحوه اجرای چرخه را به طور کامل گوش نکردند و بعد به این و آن گفتند اختیار سرمربی تیم ملی کم شده است. علیرضا حیدری خودش قهرمان جهان بوده و وقتی این چرخه را خواند؛ گفت خیلی دست سرمربی را باز گذاشته‌اید.

رئیس فدراسیون اضافه کرد: اگر کسی قرار باشد نقد کند، اول باید من باشم. اینهمه اعزام داریم و هزینه ولی به عنوان رئیس فدراسیون قبول کردم، چون برای کشتی خوب است. ما دو رشته هستیم و فشار مالی‌اش روی من است. در درازمدت کشتی ما را تکان می‌دهد. من اگر دیکتاتور بودم این طرح را می بردم مجمع و ابلاغ می‌کردم.

وی گفت: از دست سرمربی تیم ملی کشتی آزاد (غلامرضا محمدی) ناراحتم و اگر این کار را ادامه دهد با او قطع همکاری می‌کنیم. این طرح هنوز تصویب نشده و در مرحله کارشناسی است. یک وقتی است من فقط خودم تصمیم گرفته‌ام و این حرف‌ها پیش می‌آید اما من مشورت گرفته‌ام. این چرخه هزینه‌های فدراسیون را بالا می‌برد اما برای کشتی خوب است و انجامش می‌دهیم. حیدری چند ساعت وقت گذاشت و به انستیتو گفتم جوابش را بدهند چون آدم بزرگ و قهرمانی است.

قهرمان المپیک 2000 سیدنی تاکید کرد: انتخاب ملی‌پوشان با این چرخه اغلب خرداد ماه اتفاق می‌افتد. یک نفر بگوید شما عدالت را رعایت نکردید، قبول می‌کنیم. عدالت یعنی کشتی گرفتن، هر پلن چرخه ما کلی تبصره  و ماده دارد و برای همه چیز در آن فکر شده است. مثلا وزن 97 کیلوگرم آزاد همه باید قهرمان کشوری بگیرند، اوزان 65 و 74 هم همین‌طور. کسی که اول شد نمی‌گذاریم جام تختی بگیرد، چون قبلا همه حریفانش را در کشوری شکست داده و این کشتی‌گیر در جام تختی کشتی نمی‌گیرد و به جایش او را به جام بین‌المللی می‌فرستیم. بنا و محمدی مشخص می‌کنند کشتی‌گیر کدام جام برود. دست سرمربی خیلی باز است. می‌خواهیم کسی نگوید حق من خورده شده است.

رئیس فدراسیون کشتی  تصریح کرد: محمد بنا طرح را دید و در مورد امتیاز صحبت داشت که آن را تغییر دهیم اما اگر تغییرش می‌دادیم کل چرخه به هم می ریخت.

دبیر تصریح کرد: ما فرایند انتخابی را در مجمع تصویب می‌کنیم تا قانون شود. ما می‌خواهیم این باب شود که اگر حق کشتی‌گیری خورده شد، بتواند برود شکایت کند و هر کس از جمله من اگر مقصر بودیم در دادگاه پاسخگو باشیم. حق خیلی‌ها در تاریخ کشتی ما خورده شده و می‌خواهیم روشی قانونی اجرا کنیم تا دیگر حقی از کسی ضایع نشود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب سرمربیان رده‌های پایه گفت: بنا و محمدی هم منصوب من نبودند اما قبول‌شان دارم، خصوصا بنا را. محمدی هم زحمت می‌کشد. من در رده‌های دیگر هم دخالت نکردم.

رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: چیزی که طراحی شده براساس تقویم اتحادیه جهانی است که رقابت‌ها از 10 تیر ماه از سر گرفته شود. اگر ستاد مقابله با کرونا اجازه دهد، لیگ از مرداد شروع شده و در مهر ماه تمام می‌شود، قهرمان کشوری هم آبان ماه برگزار می‌شود. حالا اینکه کرونا چه شرایطی ایجاد کند را نمی‌دانیم.

دبیر در ادامه افزود: در کشتی سن را نگاه نمی‌کنند، در این قانون هر کسی بهتر است ملی‌پوش می‌شود. مثلا پرویز هادی در 125 کیلوگرم پارسال تیم ملی بوده اما ضرب خورده، نمی گوییم بیاید از قهرمان کشوری شروع کند، چون به خاطر مصدومیت به مسابقات جهانی نرفته است. در وزن 97 کیلوگرم هم اگر سهمیه گرفته بودیم، وضعیت همین بود و کشتی‌گیر سهمیه گرفته در قهرمان کشور کشتی نمی‌گرفت.

وی درمورد اینکه آیا جلسات با غلامرضا محمدی ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: در آزاد سلسله مراتب و مدیر تیم‌های ملی داریم. کادر فنی نظراتش را می‌گوید و کاوه به ما انتقال می‌دهد. در فرنگی مدیر نداریم و خودم با بنا به جلسه رفتم.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص اینکه آیا فدراسیون قصد معرفی مدیر تیم‌های ملی فرنگی را دارد، گفت: دیروز در همین رابطه با سوریان بحث می‌کردیم و چند اسم مطرح شد. انتخاب مدیر تیم‌های ملی فرنگی مد نظر است.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.