صفحه اصلی فوتبال بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی

بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران درخصوص انتخاب سرمربی تیم ملی
کد خبر: 271408 تاریخ خبر: یکشنبه, 24 آذر 1398 ساعت: 08:07:47 بازدید: 182
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ کانون مربیان فوتبال ایران روز گذشته بیانیه ای در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی کشورمان منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: فوتبال به عنوان ورزشی جهانی و فراگیر نقش برجسته ای در ایجاد همبستگی، استحكام اجتماعی و ایجاد همدلی در جامعه دارد.

در این میان درک نقش، مسئولیت ها و جایگاه مربیان در توسعه و پیشرفت فوتبال و همچنین انتقال فرهنگ و ارزش‌های متعالی جامعه اهمیت بسیار دارد.

علاوه بر این، مربیان بعنوان لایه بیرونی سازمان اجرایی فوتبال، وظیفه تدوین و انتقال باید و نبایدهای کلی تیم، متناسب با مقدورات حاکمیت را برعهده دارند و طبیعی است که درک و فهم مشترک لایه های درونی و بیرونی سازمان فوتبال درصورتیکه فرهنگ، زبان و بوم همانند باشد بسیار آسان تر خواهد بود.

با نگاهی به تاریخ فوتبال کشورمان شاهد حضور  مربیان متعدد خارجی در کشورمان بوده ایم. مربیان بزرگی چون رایکوف و تومیسلاوایویچ منشأ تاثیرات مثبتی بوده اند و در مقابل مربیان خارجی نیز بوده اند که حضورشان کمترین دستاورد ممکن را داشته است.

در سالهای اخیر و در پی تحریم های ظالمانه، کشورمان درگیر شرایط اقتصادی خاصی شده است که طبیعتا مربیان خارجی نمی توانند درک عمیقی از ریشه ها و وضعیت خاص فعلی داشته باشند و بعضاً با موضع گیری های سختگیرانه خود هزینه های بیشتری نیز به کشور تحمیل نموده اند.

کانون مربیان فوتبال ایران با احترام به متولیان و مسئولین ورزش و فوتبال کشور و پس از بررسی‌های کارشناسی، پیشنهاداتی بشرح زیر جهت بهبود و برون رفت از شرایط فعلی ارائه می‌نماید:

- تشکیل کمیته فنی متشکل از بزرگان و کارشناسان خبره فوتبال کشور.

- شفافیت در نحوه تصمیم گیری و انتخاب مربیان و احترام و تمکین از تصمیمات کمیته فنی.

- انتخاب سرمربی  ایرانی برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان کشورمان و انجام حمایت همه جانبه از او.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.