صفحه اصلی عمومی در برنامه رکورد این هفته چه گذشت؟

در برنامه رکورد این هفته چه گذشت؟

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
در برنامه رکورد این هفته چه گذشت؟
کد خبر: 269978 تاریخ خبر: جمعه, 15 آذر 1398 ساعت: 13:08:42 بازدید: 110
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ برنامه رکورد روزهای جمعه با اجرای  محمدرضا احمدی برگزار می شود و موضوع آن پرداختن به مشکلات ورزشی و صحبت با قهرمانان و البته وضعیت کاروان ایران در راه المپیک 2020 است.

*تمجید میلاد وزیری از صالحی امیری

میلاد وزیری کماندار تیم ملی کشورمان  که چندی پیش سهمیه حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کرده، مهمان این هفته برنامه «رکورد» بود. وی بعد از صحبت در مورد وضعیت خود و رشته اش از منش رئیس کمیته ملی المپیک صحبت کرد.

وزیری گفت: چند باری بیشتر دکتر صالحی امیری را ندیدم ولی ایشان منش بالایی دارند. در یکی از پروازها با ایشان همراه بودیم و برایم جالب بود که تمامی ورزشکاران را به نام کوچک می شناختند. یک بار دیگر زمانی بود که از این ورزش کناره گیری کنم که دکتر صالحی مرا منصرف کرد.

غلامرضا شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون تیر و کمان مهمان تلفنی برنامه  «رکورد» درباره شائبه‌های کمک-۷۵۰ ۷۰۰ دلاری کمیته ملی المپیک به میلاد وزیری برای اعزام گفت: خیر چنین چیزی وجود ندارد. صالحی‌امیری درباره اعزام افراد و کمک به تیم‌ها، موردی برخورد نمی‌کند. درباره وزیری نیز همین‌طور است. اگر شبهاتی وجود دارد، باید این شبهات را از من بپرسید. یکی از سیاست‌های صالحی‌امیری این است که درباره برخی‌ از چهره‌های به‌نام و مطرح، موردی حمایت می‌کند؛ آن هم از طریق فدراسیون.

وی در ادامه افزود: صالحی‌امیری اصلاً در بحث اعزام وزیری، شخصاً عمل نکرده است. کمیته ملی المپیک همه فدراسیون‌ها را حمایت می‌کند که فدراسیون تیر و کمان نیز یکی از آنها است. من نیز از حمایت‌های صالحی‌امیری تشکر می‌کنم.

رئیس فدراسیون تیر و کمان درباره بدهی این فدراسیون گفت: سال گذشته ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی داشتیم که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون آن پرداخت شد و مابقی آن باقی‌ مانده است.

شعبانی‌بهار بیان کرد: نگاه من به تمام ورزشکاران این رشته، المپیکی بوده است و به وزیری نیز قبل از اعزام گفته بودم تمام تلاش خود را برای حمایت از او خواهیم کرد.

وی درباره شائبه کمک شخصی در فدراسیون‌ها اظهار داشت: ۴۵۰ میلیون تومان که مربوط به خرید بخشی از تجهیزات برای سال گذشته بود، حل شد و این موضوع به فدراسیون ربطی نداشت. درباره شخصی نیز که می‌گویید، این پرونده به آن مربوط نمی‌شود و این برای زمان ریاست شجاعی است.

*بررسی تعیلات لیگ برتر والیبال

در بخشی دیگر از این برنامه محمدرضا احمدی به وضعیت لیگ والیبال پرداخت. منوچهر پورحسن سرپرست سازمان لیگ والیبال در پاسخ به این سؤال که آیا تعطیلی لیگ در یک جلسه با خِرد جمعی و کارشناسی شده، تصمیم‌گیری شد یا خیر؟ گفت: پس از انتخاب داورزنی، او از ابتدا در مجمع و مصاحبه‌های خود اعلام کرد که اولویت نخستش تیم ملی است و باید برای کسب سهمیه المپیک تلاش کرد. درباره این تصمیم نیز باید از خود او سؤال پرسید.

سرپرست سازمان لیگ والیبال ادامه داد: به تیم‌ها پیشنهاد داده‌ایم که در ۵۰ روز تعطیلی در صورت تمایل بازی کنند که تا امروز کسی اعلام آمادگی نکرده و بعید می‌دانم این اتفاق رخ دهد.

مصطفی کارخانه هم که از طریق تلفن همراه محمدرضا احمدی روی خط  برنامه  «رکورد» درباره تعطیلی لیگ و اردوی بلند مدت تیم ملی والیبال گفت: درباره تعطیلی لیگ در مصاحبه ای اعلام کردم که داورزنی با باشگاه ها مانند بچه سرراهی رفتار می کند که این مصاحبه باعث گله مندی و اعتراض  داورزنی شد. باید بگویم که با چنین صراحتی اعلام نکرده بودم اما در همان مصاحبه گفتم به داورزنی از ۲۰ نمره ۱۹ را می دهم جای تعجب دارد که این بخش مصاحبه دیده نشد. قبول دارم که داورزنی برای حضور تیم ملی در المپیک دغدغه دارد اگر قرار است از ۸ تیم حاضر که ایران یکی از آنها می باشد ترس داشته باشیم و فشارها را بالا ببریم قطعا آسیب ها افزایش خواهد یافت. داورزنی قول روی سکو رفتن تیم ملی در المپیک ۲۰۲۰ را داده بود، اگر در حال حاضر برای انتخابی المپیک از رویارویی با تیم هایی مانند استرالیا، قطر ترس داشته باشیم که دیگر هیچ.

 

وی در ادامه تاکید کرد: ۵۰ روز تعطیلی لیگ قطعا فشار را پس از آن روی تیم ها افزایش خواهد داد باید دوباره کار بدنسازی را انجام دهیم با این کار باشگاه ها دلسرد می شوند چرا که آنها در سال ۵۰ میلیارد تومان هزینه می کنند.

 

 
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.