صفحه اصلی کشتی شاهرخی: امیدوارم با تیم کامل عازم مسابقات آسیایی شویم
وزنه‌برداران نوجوان به رکوردهای خوبی رسید‌ه‌اند

شاهرخی: امیدوارم با تیم کامل عازم مسابقات آسیایی شویم

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
شاهرخی: امیدوارم با تیم کامل عازم مسابقات آسیایی شویم
مربی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان گفت: امسال نسبت به دوره‌های قبلی تیم خوب و یکدستی داریم و بچه‌ها به رکوردهای قابل قبولی رسیدند.
کد خبر: 260311 تاریخ خبر: سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت: 00:54:46 بازدید: 65
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ علی شاهرخی درباره شرایط وزنه‌‌برداران نوجوان در آستانه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خوشبختانه در این مدت با حمایت‌های خوبی که فدراسیون وزنه‌برداری داشت، اردوهای منظمی را برگزار کردیم و بچه‌ها در شرایط مطلوبی به سر می‌برند.

وی درباره اعلام ترکیب نهایی نفرات اعزامی به کره شمالی گفت: هنوز ترکیب نهایی مشخص نشده است چرا که در 3-2 وزن رکوردهای وزنه‌برداران نزدیک به یکدیگر است؛ از طرفی تقریبا اعزام 8 نفر قطعی است، اما فدراسیون تلاش می‌کند با ترکیب کامل و 10 نفره عازم مسابقات شویم که این موضوع بستگی به شرایط فدراسیون دارد. امیدواریم با ترکیب کامل عازم رقابت‌ها شویم.


مربی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان تصریح کرد: امسال نسبت به دوره‌های قبلی تیم خوب و یکدستی داریم و بچه‌ها به رکوردهای قابل قبولی رسیدند. امیدوارم در روز مسابقه نیز بتوانند همین رکوردها را تکرار کنند و روی سکو بروند. از طرفی امید زیادی برای رفتن روی سکوی تیمی مسابقات هم داریم.


شاهرخی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی کسب چند مدال طلا را با توجه به رکوردهای دوره قبل می‌کند، گفت: با توجه به اینکه رده‌های سنی نوجوانان و جوانان هر سال دستخوش تغییرات زیادی می‌شود نمی‌توان خیلی به رکوردهای گذشته استناد کرد، اما همانطور که گفتم بچه‌ها به رکوردهای قابل قبولی رسیدند و فکر می‌کنم در 2 - 3 وزن شانس بالایی برای کسب مدال طلا خواهیم داشت. در سایر اوزان نیز برای قرار گرفتن روی سکوهای قهرمانی کم شانس نیستیم.


وی افزود: خوشبختانه فدراسیون وزنه‌برداری اهتمام ویژه‌ای در بحث استعدادیابی دارد و در دوره جدید یکی از استراتژی‌های فدراسیون توجه به رده‌های سنی پایه است و کارهای زیربنایی خوبی انجام شده است. برگزاری المپیاد استعدادهای برتر نیز از گام‌هایی بود که به پشتوانه‌سازی کمک می‌کند و بعد از مسابقات قهرمانی آسیا از نفرات برتر آن رقابت‌ها برای حضور در اردوهای تیم ملی دعوت خواهیم کرد. یک طرح ویژه استعدادیابی منطقه‌ای نیز در دست برگزاری است که می‌تواند کمک زیادی به پشتوانه‌سازی داشته باشد.


مربی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان خاطرنشان کرد: از حمایت‌های فدراسیون وزنه‌برداری که در این مدت امکانات و شرایط را برای برگزاری اردوها فراهم کرد، تشکر می‌کنیم اگر حمایت خوبی از رده‌های پایه شود پشتوانه‌های خوبی تحویل وزنه‌برداری کشور و ساختن آینده این رشته خواهد شد.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.