صفحه اصلی عمومی صالحی امیری: به دنبال تدوین استراتژی ۲۰ ساله ورزش ایران هستیم

صالحی امیری: به دنبال تدوین استراتژی ۲۰ ساله ورزش ایران هستیم

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
صالحی امیری: به دنبال تدوین استراتژی ۲۰ ساله ورزش ایران هستیم
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برنامه ما این است استراتژی ۲۰ ساله ورزش قهرمانی را تدوین کنیم تا تصویر روشنی از ورزش ایران در آسیا و جهان داشته باشیم.
کد خبر: 260099 تاریخ خبر: دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت: 11:10:38 بازدید: 54
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛  سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست دیپلماسی ورزشی اظهار داشت: در کمیته ملی المپیک ۱۷ کمیسیون داریم که همکاری نزدیک دارند. نتیجه این تعامل و همفکری ایجاد ساز و کار برای جهش فکری و برنامه ای در کمیته المپیک است. محور ورزش ایران وزارت ورزش است و فدراسیون ها، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در کنار وزارت در جهت توسعه ورزش تلاش می کنند. به دنبال تدوین یک استراتژی بلندمدت هستیم. تدوین استراتژی ۲۰ ساله ورزش قهرمانی برنامه ماست تا تصویر روشنی از ورزش ایران در سال ۱۴۲۰ در آسیا و جهان داشته باشیم.

وی افزود: دیپلماسی فرهنگی استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای تبادل با سایر کشورهاست. دیپلماسی فرهنگی با هدف گسترش تعامل و تبادل بین کشورهاست. در این دیپلماسی مخاطب ملت ها هستند و اخلاق محور تعامل به شمار می رود. ما به لحاظ ظرفیت فرهنگی می توانیم قدرت برتر منطقه و یا حتی جهان باشیم. متاسفانه تصویری که از ایران به جهان نشان داده شده ایران نفتی و ایران هسته ای است.


صالحی امیری در ادامه صحبت هایش یادآور شد: مطمئن باشید در دیپلماسی فرهنگی رقیبی در جهان نداریم. ما صدها و هزاران آثار فرهنگی داریم که خیلی از آنها ثبت نشده است. یکی از ابعاد دیپلماسی فرهنگی، دیپلماسی ورزشی و آنچه در منشور المپیک آمده مبتنی بر فطرت انسانی است. تلاش این است پیام های فرهنگی از طریق ورزش منتقل شود. اگر بتوانیم با برگزاری رویدادها کشورهای دیگر را جذب کنیم، می توانیم پیام های فرهنگی را انتقال دهیم. ورزش زبان گفت وگوی ملت هاست.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.