صفحه اصلی کشتی کاوه: یک قهرمان حتما نمی‌تواند مربی خوبی باشد
رحیمی نقدهایش را در جلسه مطرح می‌کرد

کاوه: یک قهرمان حتما نمی‌تواند مربی خوبی باشد

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
کاوه: یک قهرمان حتما نمی‌تواند مربی خوبی باشد
مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: هرگز موافق این موضوع که بگوییم حتما یک قهرمان می‌تواند مربی خوبی باشد، نیستم.
کد خبر: 259972 تاریخ خبر: دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت: 00:02:19 بازدید: 60
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ محسن کاوه درباره غیبت برخی از قهرمانان دعوت شده به جلسه هم‌اندیشی فدراسیون کشتی گفت: وظیفه ما بود از قهرمانان خودمان برای حضور در این نشست دعوت کنیم. برخی دوستان این دعوت را پذیرفتند و برخی دیگر شاید به دلیل مشغله‌هایی که داشتند نتوانستند حضور پیدا کنند. البته اسماعیل‌پور با ما هماهنگ کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که حسن رحیمی عنوان کرده است، جایگاه قهرمانان کشتی حضور در مناطق محروم نیست و اگر قرار است از آنها استفاده شود، تیم ملی را به قهرمانان بدهند،‌گفت: آیا وقتی سایتی‌یف با آن همه مدال جهانی المپیک و یا کارولین بزرگ با آنهمه افتخارات دست نیافتنی در شهرها و باشگاه‌های کوچک روسیه حاضر می‌شوند و به نوجوانان و جوانان آموزش کشتی می‌دهند، شأن آنها زیر سؤال می‌رود؟


مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد تصریح کرد: خیلی از جوانان ما دوست دارند این قهرمانان را از نزدیک ببینند، چرا که برای آنها جاذبه دارد و انگیزه ایجاد می‌کند. چه بسا اینکه با توجه به جایگاهی که این قهرمانان دارند نوجوانان و جوانان حرف شنوی بیشتری از آنها داشته باشند.


* مربیگری پروسه خاص خودش را دارد و قهرمانی جدا


کاوه درباره نظر رحیمی مبنی بر اینکه تیم‌های ملی را باید به قهرمانان بدهند، عنوان کرد: مربیگری مقوله‌ای جدا از بحث قهرمانی است، چه بسا قهرمانان  بزرگی را داشته‌ایم که هیچ وقت مربیان خوبی نشدند. مربیگری پروسه خاص خودش را دارد و قهرمانی جدا.


وی افزود: قهرمانان ما باید حتما فعالیت‌های خود را خارج از فدراسیون، در باشگاه‌ها و شهرهای خودشان شروع کنند تا به پُختگی لازم برسند. چه کسانی بهتر از اینها می‌توانند جوانان و نوجوانان را جذب باشگاه‌ها کنند؟ اما اینکه بگوییم حتما یک قهرمان می‌تواند مربی خوبی باشد، هرگز موافق این نیستم.


مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد درباره اظهارات رحیمی مبنی بر مخالفت با حضور قهرمانان کشتی در مناطق محروم و دور افتاده گفت:‌ نمی‌دانم برداشت رحیمی از این موضوع چه بوده است؛ شاید منظور ما مناطقِ محروم از مربی در استان‌هایی مانند مازندران و یا همین شهرهای اطراف تهران بوده است.


* بهتر بود رحیمی نقدهایش را در جلسه مطرح می‌کرد نه در رسانه‌ها


کاوه با بیان اینکه هدف اصلی ما از تشکیل این جلسه بحث و تبادل نظر و همفکری بود، عنوان کرد: اگر همه بودند بهتر بود؛ مباحث مورد نظر توسط دوستان در جلسه به بحث گذاشته شد و بهتر بود رحیمی هم اگر نقدی دارد در جلسه مطرح می‌کرد نه در رسانه‌ها.


مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سؤال که آیا باز هم نفراتی که به این جلسه نیامدند، دعوت خواهند شد یا نه،‌ گفت: هدف ما استفاده از تمام پتانسیل کشتی و قهرمانان این رشته برای ارتقاء جایگاه آن است. باز هم دعوت می‌کنیم و مشکلی نداریم. این بچه‌ها باید بیایند و به کشتی کمک کنند چرا که همه ما هر چه داریم از کشتی است.


  جلسه هم اندیشی مسئولان فدراسیون به منظور رشد، توسعه کمی و کیفی و همچنین پیشرفت کشتی در سطح کشور با بکارگیری قهرمانان نامی کشور و استفاده از سوابق و تجربیات ارزنده قهرمانان کشتی روز گذشته (یکشنبه) در محل فدراسیون کشتی برگزار شد و در حالی‌که از حسن رحیمی، سیدمراد محمدی، مهدی تقوی، صادق گودرزی، احسان لشگری، کمیل قاسمی، مسعود اسماعیل‌پور، فردین معصومی و سعید ابراهیمی دعوت شده بود، تنها گودرزی، محمدی و ابراهیمی در این جلسه حضور پیدا کردند.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.