صفحه اصلی کشتی احسان پور از حضور در فینال بازماند
کشتی قهرمانی جهان - بروزرسانی

احسان پور از حضور در فینال بازماند

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
احسان پور از حضور در فینال بازماند
در روز سوم رقابت های کشتی قهرمانی جهان، دو آزادکار ایران به نیمه نهایی راه یافتند.
کد خبر: 255522 تاریخ خبر: شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت: 15:29:34 بازدید: 101
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ در ادامه مسابقات چهار وزن سوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که از صبح امروز در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان  آغاز شده نمایندگان کشورمان در اوزان 61، 79، 86 و 97 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفتند که علی شعبانی در 97 کیلوگرم از گردونه مسابقات کنار رفت، اما احسان پور در 61 و حسن یزدانی در 86 کیلوگرم در نیمه نهایی به مبارزه خواهند پرداخت.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:


در وزن 61 کیلوگرم که 25 نفر حضور دارند، بهنام احسان پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 رجب توپال، دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 13 بر 12 از سد احمدنبی گوارزاتیلوف، دارنده مدال برنز 2016 جهان از آذربایجان گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. کشتی گیر آذربایجانی در مرحله قبل با نتیجه 7 بر صفر خولیوس بونه رودیگوئز، قهرمان جهان از کوبا را شکست داده بود.
وی برای حضور در فینال به مصاف ادریسوف از روسیه رفت که با نتیجه 2 بر 2 شکست خورد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد. احسان پور فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی روی تشک خواهد رفت.


در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 13 بر 10 مغلوب رشید قربان اف، دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان شد که برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس مبارزه برای کسب مدال برنز را پیدا کند. وی در حالی این دیدار را واگذار کرد که با نتیجه 11 بر 4 از حریفش پیش بود.


در این وزن 23 کشتی گیر وزنه کشی کرده اند که نیکا کنتچادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان و گریگوریان از ارمنستان و کایل داک قهرمان جهان از آمریکا در گروه تیموری حضور دارد.


در وزن 86 کیلوگرم که 43 نفر حضور دارند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جیمی اسپینال، نایب قهرمان المپیک لندن از پورتوریکو را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 9 بر 2 (ضربه فنی) استفان ورب، دارنده مدال برنز 2013 جهان از مجارستان را مغلوب کرد. یزدانی در این مرحله در 97 ثانیه با نتیجه 4 بر 2 و با ضربه فنی از سد آرتور نایفونوف، قهرمان اروپا از روسیه گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک گام به نیمه نهایی گذاشت. یزدانی برای حضور در فینال به مصاف ناظم امینه از سن مارینو خواهد رفت.


در وزن 97 کیلوگرم علی شعبانی در دور اول با نتیجه 9 بر یک از سد ابراهیم جیفتچی، قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه گذشت، اما در دور بعد 11 بر 8 مغلوب الیزبار اودیکادزه، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد، اما با توجه به شکست حریفش در دور بعد مقابل شریف شریف اف، قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان، شعبانی از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن 26 نفر شرکت کرده اند.


ادامه دارد...

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.