صفحه اصلی فوتبال از ایویچ تا ویلموتس

از ایویچ تا ویلموتس

درج کننده خبر: زهرا پیشگیر
منبع: یادداشت اردشیر لارودی
از ایویچ تا ویلموتس
فوتبال راه خودش را می رود و مردمانی که در فوتبال دست اندرکارند، کار خودشان را می کنند!
کد خبر: 215628 تاریخ خبر: چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1398 ساعت: 13:18:42 بازدید: 594
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ فوتبال راه خودش را می رود و مردمانی که در فوتبال دست اندرکارند، کار خودشان را می کنند! سنبه نااهلان، پرزورتر است!

نتیجه این تباین، هم در تیم ملی مشخص است و هم در بازی های باشگاه های ایران در لیگ آسیا! در لیگ آسیا، بازندگانی هستیم به تقصیر! بازندگانی همیشگی! در لیگ خودمان هم، هر سال دریغ می خوریم از پارسال! بازی های «وا» رفته تر، بازی های بی کیفیت تر و البته گرانتر!!

فوتبال ایرانی که باید از خود ویژگی های متعددی برخوردار باشد ، فعلا محل نزاع کسانی است که در پی حشمت و جاه و نه غم فوتبال، به این وادی آمده اند: سوداگری در فوتبال! سوداگری با فوتبال! درصد و پورسانت! در این میان، آنچه به جایی نرسید علم است، دانش است، تجربه است و پرورش استعدادهای کشف شده و کشف نشده است!

فوتبال ایرانی ما، با نزول سطح مواجه است، با نزول سلیقه هم، با سهل انگاری بجای مشکل پسندی! اینکه استقلال همه چیز دارد و به جایی نمی رسد، اینکه تراکتور دور خودش می چرخد، اینکه خوزستانی ها مکانی در آفتاب ندارند، اینکه سپاهان – و پیشتر هم ذوب آهن – با یک بُعد از همه ابعاد خود وارد کارزار می شود و به لطف بازی تک بعدی اش موفق هم می شود، اینکه پرسپولیس با کمی نظم و اندکی ترتیب بازی های خود را می برد و در حساس ترین روزها، دو امتیاز – دو امتیاز تا 10-8 امتیاز از دست می دهد و باز هم پیشتازی اش دست نمی خورد، نشانه چیست؟ در این میان، فقط پدیده را متفاوت می بینیم و این اواخر ذوب آهن را و با غمض عین، نفت آبادان را!

بی دلیل نیست که سالی یک میلیون و پانصد هزار دلار را تقدیم ویلموتس می کنیم و احساس زرنگی هم برمان داشته! ما از ایویچ و بلازوویچ و حتی از برانکو، به ویلموتس می رسیم و خیال می کنیم که در حال پیشرفتیم! دورنمای فوتبال ما، خوش نما نیست! تسلط نااهلی و سطحی نگری، کار خودش را کرده است!
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.