صفحه اصلی رزمی کریمی: هر کسی باخت، برود در خانه‌اش بنشیند

کریمی: هر کسی باخت، برود در خانه‌اش بنشیند

درج کننده خبر: زهرا پیشگیر
منبع: ورزش ما
کریمی: هر کسی باخت، برود در خانه‌اش بنشیند
سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: من نمی‌گویم به کسی فرصت دهیم، هر کسی باخت باید برود و در خانه‌اش بنشیند، اما برای چهره‌سازی باید زودتر از این تلاش می‌ کردیم.
کد خبر: 169286 تاریخ خبر: سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت: 11:44:28 بازدید: 598
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ مسابقات تکواندوی آزاد قهرمانی کشور طی روزهای گذشته در خانه تکواندو برگزار شد و درنهایت ۳۲ ملی‌پوش با تصمیم فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی برای حضور در اردوی آماده سازی جهت حضور در مسابقات جهانی منچستر دعوت شدند. در این میان برخی چهره‌ها مثل فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و تعدادی دیگر به دلیل شکست و مصدومیت شانس حضور در اردوی تیم ملی را از دست دادند.

مرتضی کریمی سرمربی سابق تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در پاسخ به این سؤال نظر شما در مورد نتاجی که در مسابقات آزاد قهرمانی کشور رخ داد چیست،؟ گفت: نفس کار که خیلی خوب بود، همانطور که فریبرز عسکری از روز اول  آمد و هدایت تیم را برعهده گرفت و شایسته‌ سالاری و عدالت را مبنای کار خود قرار داد، روزهای خوبی را برای تکواندو در نظر گرفت، کار تکواندو در مسابقات جهانی سخت است و همه ما می‌دانیم تمام کشورهای حاضر در مسابقات جهانی با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. عسکری نیز زمان زیادی را برای استفاده کردن از این جوانان را در اختیار ندارد.وی در پاسخ به این سؤال که شما معتقدید با این نفرات جوان و زمان کمی که تا آغاز مسابقات جهانی باقی مانده، عسکری کار دشواری را در اختیار دارد، گفت: ما چهار تا پنج ماه زمان تا آغاز مسابقات جهانی منچستر پیش رو داریم، قبل از میدان جهانی، هیچ مسابقات مهمی را پیش رو نداریم که عسکری بتواند از این رقابت‌ها بهترین استفاده را کند و بازیکنان جوان خود را در آن رقابت‌ها محک بزند تا ترکیب اصلی خود را مشخص کند. ما در حال حاضر ۷۰ درصد بازیکنان خوب را دراختیار داریم و ناچاریم از برخی از بازیکنان با توجه به شرایط پیش‌رو، خواسته یا ناخواسته در ترکیب تیم استفاده کنیم، متأسفانه پوست‌اندازی در تیم ملی تکواندو دیر آغاز شده است،‌ اما اینکه عسکری آمده و به جوانان فرصت داده خیلی خوب است.


کریمی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تکواندوی ایران روی نفراتی مانند فرزان، عاشورزاده و مهدی خدابخشی سرمایه‌گذاری زیادی کرده است، خاطرنشان کرد: ما نیروهای جوان خوبی داریم که می‌توانیم جایگزین نفراتی مثل عاشورزاده و خدابخشی کنیم، اما نباید فراموش کنیم تکواندو روی اینها سرمایه‌گذاری زیادی کرده است، هزینه‌های زیادی برای این دو نفر شده و باید از تجربیات آنها استفاده شود. به اعتقاد من اگر این انتخابی‌ها در تابستان برگزار می‌شد، ما زمان بیشتری را در اختیار داشتیم و نزدیک به ۱۰ ماه این تیم می‌توانست فرصت داشته باشد تا حداقل در چند رویداد بزرگ محک بخورد. ما نفراتی را داریم که در لیگ به آنها فرصت بازی کردن داده نمی‌شود، اما آنها آمده‌اند و در این رقابت‌ها پتانسیل خود را نشان دادند و قهرمان شدند و قطعا باید به چنین بازیکنانی که به این اندازه پتانسیل دارند فرصت دهیم. ما اگر بخواهیم بازیکنانی مثل خسروی، اشکوری، میرهاشم حسینی و بخشی را جایگزین دیگر ملی‌پوشان کنیم، این بهترین تصمیم است، آنها جوانان بااستعدادی هستند، اما این کار باید زودتر از این انجام می‌شد، ما باید این نفرات را در اردوها حفظ کنیم تا در آینده از آنها استفاده کنیم،‌ یک مثال می‌زنم؛ کشور روسیه با استعدادیابی و پشتوانه‌سازی آمد و کارهای بزرگی کرد، با کشورهای صاحب‌نام مثل کره، اردوهای مشترک گذاشت و با تعداد نفرات زیادی در مسابقات مختلف شرکت کرد و حالا نتیجه آن را می‌بینیم، آنها در هر وزن چند بازیکن خوب دارند.


وی در پاسخ به این سؤال که شما معتقدید به نفراتی که در مسابقات قهرمانی کشور باخته‌اند و در تکواندو نام و نشانی دارند دوباره فرصت داده شود؟ گفت: من نمی‌گویم به کسی فرصت دهیم، هر کسی باخت باید برود و در خانه‌اش بنشیند، من می‌گویم اگر می‌خواهیم چهره‌سازی کنیم باید زودتر از اینها تلاش می‌ کردیم، ما تا مسابقات جهانی منچستر زمان کمی را داریم، عسکری با این نفرات جوان در این رویداد بزرگ چه کار کند؟! خیلی از بازیکنان ما کم‌ تجربه هستند، قطعا فریبرز در مسابقات جهانی کار دشواری دارد، متأسفانه ما عادت کرده ایم فقط جلوی پایمان را نگاه کنیم و به دوردست نگاه نکنیم، ما المپیک را نگاه نمی‌کنیم.کریمی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه اگر تکواندو در مسابقات جهانی منچستر نتیجه نگیرد کار بسیار دشواری برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد، گفت: هر کسی در مسابقات جهانی منچستر مدال بگیرد به المپیک نزدیک می‌شود، همه کشورها با بالاترین آمادگی به این رقابت‌های می‌آیند، ما هم اگر در جهانی منچستر نتوانیم نتیجه کسب کنیم قطعا کارمان را برای رسیدن به المپیک توکیو دشوار خواهد بود، همه کشورها برای رسیدن به این رویداد برنامه‌ریزی دقیق کردند و به همین دلیل کار در این رقابت‌ها سخت خواهد بود.


کریمی در پاسخ به این سؤال که به اعتقاد شما چه راهکاری وجود دارد که تیم ملی بتواند در رقابت‌های پیش رو موفق باشد،‌گفت: عسکری کار سختی را دارد، او دست تنها است، کار باید گروهی انجام شود، ما بارها این را گفته‌ایم، من برای فریبرز نگرانم، او حقش نیست که اینقدر تنها باشد، ما برای کمک به تکواندوی ایران اعلام آمادگی کردیم و به دنبال هیچ چیزی نیستیم، آبروی تکواندو آبروی ما است، موفقیت عسکری موفقیت خانواده تکواندو است، اما نگاه‌ها فراملی نیست و برخی‌ها نشسته‌اند و سنگ‌اندازی می‌کنند، الان زمان این است که موافقان و مخالفان دست به دست هم دهند و تکواندو از شرایط فعلی خارج شود. ما اگر با این تفکرات به مسابقات جهانی برویم، نتیجه نخواهیم گرفت.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.